Lužice Štarnovu nasázely desítku a o tři z prvních čtyř branek se postaral právě Radek Klabačka. „Radim Kluka skvěle vybojoval míč, dal mi jej do vápna a já jsem z jedné obstřelil gólmana. Druhý byl po narážečce s Matym Stachem, který mi naservíroval míč do prázdné a já jen slíznul smetanu. A třetí z penalty, kterou mi kluci nechali. Bylo to hezké gesto, ale asi mě chtěli zkásnout, protože se o tom hned o poločase bavili,“ popisoval své trefy jednatřicetiletý forvard.

V předchozích dvou duelech se však tým musel obejít bez své zimní posily. „Jednou to bylo kvůli pracovnímu vytížení, když jsem zůstal ve Švýcarsku, podruhé pak kvůli nemoci. Ještě teď ve Štarnově bych se bez inhalátoru neobešel,“ smál se.

„O to víc jsem se ale na zápas a kluky těšil. Když dělá člověk fotbal celý život, tak mu to pak chybí. K výkonu mi ale spíše než pauza pomohlo zdravé hecování s kamarády,“ prozradil.

Sokol Střelice - Sokol Újezd
AKTUALIZOVÁNO: Analýza postupů a sestupů: Jaká je situace v okresních soutěžích

Klabačka si v minulosti vyzkoušel krajský přebor také v dresu Červenky, ale svoji kariéru spojil hlavně s Medlovem, za který v krajském přeboru ještě na podzim pár startů připsal. Kvůli pracovním povinnostem ale musel do nižších pater.

„Jako řidič z povolání téměř nestíhám tréninky. Jsem rád, když zvládnu ten páteční. V zimě jsem tak dostal nabídku od kamaráda Martina Niessnera a neváhal jsem, protože už z vyprávění od něj jsem slýchal, že tam mají šikovné fotbalisty a také partu, což se hned potvrdilo a jsem v Lužicích spokojený,“ říká.

Se spoluhráči dlouho bojoval také o celkové prvenství v okresním přeboru. To ale nakonec nevyjde. „Mrzí to, protože ve většině zápasů, které jsme nezvládli vyhrát v základní hrací době, jsme body ztratili nezaslouženě. Ale fotbal si tady užíváme ať jsme první nebo třetí. O postupu se stejně moc nemluvilo, tak uvidíme příští sezonu,“ říká Klabačka.

Dvě kola před koncem jsou Lužice třetí s dvoubodovou ztrátou na druhé Příkazy a tříbodovým náskokem na čtvrtou Horku. K tomuto umístění přispěl Klabačka šesti brankami. „Na nějaké krále střelců už dávno nehraji. Jde mi hlavně o výhru. Na jaře to tam padá celkem všem, což je v pořádku. Samozřejmě jsem mohl dát více gólů, kdybych spoustu šancí nezazdil. Třeba ještě nějaké přijdou, ale hlavně chci udělat v posledních zápasech šest bodů a pořádně sezonu oslavit,“ sdělil.

Fotbalisté Kostelce (v bílém)
Překvapení? Kostelec chce do divize a má k ní blízko

A uvidíme, kolik branek nasází v příští sezoně. „Když jsem kamionem na trase, tak běhat nechodím, nemám moc času se zdržovat, protože spěchám domů za rodinou a na fotbal. Občas s sebou ale vozím kolečkové brusle a poznávám krásy Švýcarska. Běhání bych měl nechat na léto, kdy bych chtěl shodit nějaké to kilíčko,“ uzavřel Radek Klabačka s úsměvem.