„Sice chytám malou kopanou, ale už nechci chytat velký fotbal. Jsem po operaci kyčle a jsem rád, že ráno vstanu z postele. Jenže jsem musel naskočit, protože hráčů bylo málo. Buď bychom hráli v jedenácti se mnou v bráně nebo v deseti a chytal by gólman, který nastupuje normálně,“ popisoval šedesátiletý hrdina Radovan Žižka.

Ten musel řešit před utkáním spoustu nepříjemností. „Neměli jsme s kým hrát, málem jsme k utkání nejeli vůbec. Mysleli jsme si, že to skrečujeme. Půl dne jsem sháněl lidi, které máme na soupisce, nakonec jsme sehnali tři dorostence a nastoupili v okleštěné sestavě,“ přiblížil Žižka.

A k překvapení všech se Slavonín dostal v první půl hodině do vysokého vedení 4:0. A mohlo být pro domácí Bouzov ještě hůř. Hosté dosáhli i páté branky, která ale nebyla pro ofsajd uznána.

Jaroslav Rolínek na lavičce Medlova
Kouč Rolínek porazil „svůj“ Zábřeh. Kluky odměním nějakou dobrůtkou

„Moc dobře jsme nebránili, byli jsme laxní a došlo k podcenění. Soupeř byl nesmírně produktivní. Z pěti střel dal pět gólů, což bylo neskutečné. Navíc všechny byly nechytatelné, trefovali to k tyčkám a náš brankář říkal, že si připadá jak pitomec,“ hodnotil domácí hrající kouč Karel Procházka.

Ve druhém poločase Bouzov přeci jen zapnul a začal náskok soupeře, který hrál bez možnosti střídání, stahovat. „Změnili jsme rozestavení, přešli jsme na na tři stopery,“ prozradil Procházka.

Navíc za stavu 2:4 se hostům zranil jeden z hráčů a museli dohrávat o jednoho méně.

„Tomáše Muzikanta odnesli na nosítkách a řekli jsme si, že budeme bojovat i za něj, i když jsme hned dostali gól. Když soupeř srovnal, mysleli jsme si, že je všechno ztraceno, protože Bouzov měl obrovskou převahu a počítali jsme s tím, že nám dají i pátý gól,“ sdělil Žižka.

Patrik Hustý (ve žlutém) vstřelil úvodní gól zápasu.
Podívejte se: Vyhecovaný zápas a červená. Šternberk i v deseti vyhrál v Brodku

Jenže nedal. Namísto toho v nastavení dvakrát inkasoval. „Bylo to po našich individuálních chybách, takže soupeř dal góly zaslouženě,“ uznal Procházka. „Bylo to pro nás velké překvapení a pro ně asi ještě větší,“ usmíval se Žižka

Hattrickem se na pohádce Slavonína podíleli Pavel Pošusta a Michal Soušek. „Hlavně Pošusta byl strůjcem úspěchu Slavonína. Je z áčka a do této soutěže nepatří,“ myslí si Procházka.

„Celý zápas jsem věřil, že výsledek otočíme. Zápas byl divácky velice atraktivní. My jsme si za výkon v první poločase vyhrát nezasloužili. Naopak soupeř hrál sympaticky, i když to z jejich strany byl zázrak a myslím, že tohle už nezopakují a příště u nás už určitě nevyhrají,“ dodal Procházka.

A co říká na počin šedesátiletého brankáře soupeře Žižky? „Chytá tam už několik let, je dobrý gynekolog i brankář. Opravdu zachytal, měl i štěstí,“ uzavřel Procházka.

Sokol Bouzov - FK Slavonín B 4:6 (0:4)

Branky: 60. a 66. z pen. Gallo, 76. Pavlinský, 81. Fiferna - 7., 30. a 90+1. Pošusta, 15., 19., 90+4.

Rozhodčí: Vojáček - Sokol, Plachý. ŽK: Rozman, Losa - Žižka, Janoušek. Diváci: 100.

Bouzov: Slavíček - Konečný, Fiferna, Kohout, Rozman, Losa, Pavlinský, Gallo, Kučera, Kyselák, Kubíček. Střídali: Haic, Procházka, Škurek, Ryšlink, Dvořáček.

Slavonín: Žižka - Strnisko, Urbančík, Beneli, Janoušek, Krbeček, Pošusta, Muzikant, Macek, Klabačka, Soušek.


Načítám tabulku ...