Domácí Újezd, který v minulé sezoně sestoupil z okresního přeboru, byl favoritem, což po celý zápas potvrzoval. Už o poločase bylo rozhodnuto, jelikož vedl 4:0. Dvakrát se trefil David Šrámek a po gólu přidali David Tomšů a Zdeněk Caletka.

Ve druhé půli přidal své dvě trefy Miloslav Spurný a jednou se radovali Jan Kučera, Tomáš Laža a minutu před koncem dával na 9:0 Michal Jonáš.

Tatran Litovel - Sokol Čechovice
Začal krajský přebor: Půlka duelů odložena. Bohuňovice pod novým koučem vyhrály

Z tribuny se v tu chvíli ozývalo: „Deset, deset.“ Ale to už domácí hráči nestihli. Přitom šancí měli během utkání mnohem více než na devět branek. Naopak Hraničné Petrovice se pořádně do zakončení nedostaly.

I přes průtrž mračen, která trvala už od nočních hodin, vypadal trávník v dobré kondici. Pouze u jedné z branek se vytvořila místa, kde stála voda a míč se tak zastavoval. Újezdské to ale nezastavilo a i tak vstoupili do sezony přesvědčivým vítězstvím.

„V prvním zápase nás čekaly velmi těžké podmínky. Hřiště bylo dost podmáčené, ale kluci se s tím perfektně vypořádali. Začátek byl možná lehce nervozní, jelikož jsme se sešli vlastně poprvé takto pohromadě. Naštěstí jsme se brzo dostali do vedení a od té doby jsme soupeře do ničeho nepustili. Jsem rád, že jsme nic nepodcenili a hráli jsme zodpovědně až do konce. Zápas měl z naší strany slušné tempo a ve hře se objevovaly pěkné akce. Věřím, že postupem času se bude hra ještě zlepšovat, až si kluci na sebe více zvyknou,“ hodnotil hrající trenér Újezda Zdeněk Studený.

Újezd nyní čeká náročný program. Už ve středu hraje pohár ve Štěpánově a v sobotu další zápas III. třídy ve Velkém Újezdě. „Jsem rád, že jsme se sešli ve velkém počtu a mohli jsme rozložit síly. Navíc jsem rád, že i po nevydařené generálce a v tak špatném počasí, nás přišlo podpořit slušné množství fanoušků,“ uzavřel Studený.

Zdroj: Michal Muzikant

Sokol Újezd - FC Hraničné Petrovice 9:0 (4:0)

Branky: 10. a 20. Šrámek, 48. a 66. Spurný, 27. Tomšů, 36. Caletka, 75. Kučera, 80. Laža, 89. Jonáš.