Poprvé v kariéře mezi dospělými zaznamenal Pavel Smékal šest gólů v utkání. „Nejvíce jsem dal tři, možná někdy čtyři góly za zápas,“ lovil v paměti.

Dvojitý hattrick odnesl poslední tým olomoucké III. třídy Jívová a její hráči nebyli z výkonu Smékala příliš nadšení. „Protihráč si přál mé střídání,“ smál se kanonýr. „Byl to super týmový zápas, měl jsem také spoustu dalších neproměněných šancí. Po mém čtvrtém gólu na mě i spoluhráči volali, ať jim nahraju,“ dodal.

V sezoně zaznamenal už 33 branek, což je dělený třetí nejlepší výkon v soutěži. „Mohlo jich být více, ale nestěžuji si. Nemám ani žádnou metu. Často slýchám, že tu nemám co dělat. Nabídky jsou, ale odmítám je,“ prozradil.

SK Uničov.
Špatný přístup, zlobil se kouč. Uničov přišel o sérii výher u posledního

Dlouhá Loučka nyní okupuje čtvrtou příčku, ale ambice jsou vyšší. „Fanoušci by si zasloužili vidět lepší fotbal, proto máme ambici postoupit do okresního přeboru. Momentálně jsme ale rádi za čtvrté místo,“ sdělil Smékal.

O postup se pokusí také s jeho tátou Pavlem Smékalem, který v 57 letech nastupuje ve středu zálohy. „Velký respekt, že má v těchto letech chuť hrát. Stále je ho na hřišti cítit a je to bojovník. V každém souboji se rve jako lev, vyhrává i spoustu hlaviček a kdejakého mladíka strčí svojí fyzičkou do kapsy,“ řekl uznale syn.

Ten měl v mládí nakročeno. Mládežnickou kariéru strávil v Uničově, Sigmě Olomouc či Baníku Ostrava. Jenže… „Znechutili mi hrát fotbal, dal jsem si pauzu, ale našel jsem cestu zpět a jsem tu nyní spokojený. Máme dobrou partu i trenéra,“ uzavřel Pavel Smékal mladší.