Hned po prvním tréninku, na kterém ještě z nejrůznějších důvodů chybělo několik hráčů, poměřil Uničov síly s nováčkem FORTUNA:NÁRODNÍ ligy Líšní. Utkání skončilo 1:1. „Mohli jsme zvítězit. Byli jsme lepším týmem a herně to bylo velmi dobré,“ těšilo Dušana Žmolíka.

V úterý už na Hanáky čekal těžší soupeř. Pardubice, jenž jsou tradičním účastníkem druhé ligy, prověřily v uplynulé sezoně pátý celek MSFL více a porazily jej 1:0 brankou Hlavatého.

„Soupeři nám odkryli naše nedostatky. V naší soutěži je týmy odkryjí náhodou, ale Pardubice to dělaly záměrně. Ukázaly nám, na čem musíme zapracovat, ale směrem dopředu jsme tam měli také dobré věci,“ pochvaluje si uničovský trenér, že jeho hráči jsou schopni se měřit i s profesionálními týmy.

„Zápasy splnily kondiční charakter. Oba jsme zvládli ve třinácti lidech a jde vidět, že s fyzičkou problém nemáme,“ viděl další pozitivum Žmolík.

V pátek zakončí Hanáci sérii tří zápasů s celky z vyšší soutěže proti Vítkovicím. „Ještě si budeme tento týden zvykat na zátěž s míčem. Příští týden to bude náročnější a potom už budeme ladit formu do mistrovských zápasů,“ nastínil plány.

V uničovském táboře nejsou hlášeny téměř žádné novinky. Kromě dorostenců je jedinou novou tváří brankář Marek Kalina z Frýdku-Místku, který by měl nahradit Štěpána Spurného odcházejícího do Vyškova. Do přípravy se nezapojil ještě Pavel Jeřábek. „Chce odejít. Řeší, co dál s kariérou,“ přiblížil situaci kolem hráče Dušan Žmolík, který připustil, že je možné, že na jeho místo přijde ještě nějaká náhrada. Zbytek týmu by měl zůstat nezměněný a v tom by mohla být výhoda tohoto mančaftu. „Jsme na sebe zvyklí a nebudeme si muset zvykat jeden na druhého a na herní styl,“ zakončil Žmolík.

SK Uničov – SK Líšeň 1:1 (0:0)

Branky: 65. Ambrozek - 90. Fila

Uničov: Kalina - Seibert, Bala, Vejvoda, Můčka - Ambrozek, Bača, Svoboda - Vichta, Komenda, Krč. Střídali: Habáň, Macháček, Fencl. Trenér: Dušan Žmolík.

FK Pardubice – SK Uničov 1:0 (0:0)

Branka: Hlavatý.

Uničov: Uvízl - Seibert, Bala, Vejvoda, Koutek - Svoboda, Bača, Ambrozek - Vichta, Komenda, Krč. Střídali: Purzitidis, Macháček, Habáň. Trenér: Dušan Žmolík.

MICHAL MUZIKANT