Mladší z dvojice dosáhl na třígólovou hranici ještě v úvodní půli. „Šel jsem jednou sám na gólmana, když obrana soupeře zaspala, druhý gól padl po rohu, kdy jsme si to narazili se spoluhráčem a moje střela prošla přes x hráčů a hattrick jsem završil hlavičkou,“ popisoval šestadvacetiletý Zbyněk Poles.

Ve druhé půli ještě přidal čtvrtý zásah a také pomohl k hattricku třiapadesátiletému otci Luboši Polesovi. „Nahrával jsem mu na ty góly a všechno to byly přihrávky ze strany a táta zakončoval téměř do prázdné brány,“ přiblížil.

Radovan Žižka (vlevo) s bývalým brankářem Sigmy Janem Vojáčkem
Zázrak? Slavonín v deseti a s 60letým gólmanem ztratil vedení 4:0, přesto vyhrál

„Je to super, zadařilo se nám,“ usmíval se po počinu, který se jen tak nevidí.

I když…

Tato dvojice to v právě probíhající sezoně už jednou dokázala. Hned na úvod ročníku Hvozd vyhrál 7:2 na půdě Brodku u Konice B a oba se pod výsledek podepsali hattrickem.

„Je super, že to tam tátovi padá. Jsem rád, že na to, kolik mu je, mu slouží zdraví a může s námi ještě nastupovat,“ uznal syn Zbyněk.

Václav Jemelka odehrál o víkendu proti Karviné jubilejní 100. zápas v české nejvyšší soutěži.
Jemelka má 100 startů: Zpočátku jsem počítal každý zápas, už bych měl být lídr

Není tak divu, že právě tito dva střelecky táhnou celý tým, který je momentálně na druhé příčce. „Většinou naskakuju na střední záloze a táta v útoku, ale Zdětín tentokrát nebyl tak kvalitním celkem, takže jsem se posunul do útoku. Nevím, jak to bylo v minulé sezoně, protože jsem zde nepůsobil, takže si nedokážu vybavit, kdo dával góly, ale v tomhle ročníku to je tak, že branky dávám hlavně já s tátou,“ přiblížil Zbyněk Poles.

Zbyněk Poles totiž do Hvozdu přestoupil před sezonou z Jesence, k čemuž jej vedlo hned několik důvodů. „Jedním z nich bylo, že jsem si chtěl zahrát s tátou. Také jsem tady začínal, ale roli hrál i čas a práce,“ prozradil.

Po přesunu zatím plní očekávání. S deseti brankami je nejlepším střelcem soutěže. „Ale já si na tohle nehraju, abych vyhrával tabulku střelců a nehledím na ni. Jsem samozřejmě rád, když dám gól a snažím se jich dát v zápase co nejvíc jako každý. Myslím, že se to ode mě tak trošku očekává,“ přiznal.

Ilustrační foto
Pohádka bez happy endu. Vidnava o půli tekla 1:5, stav otočila, přesto padla

A jeho táta Luboš Poles mu šlape na paty. Ten je totiž třetí a má na svém kontě gólů osm. „Máme mezi sebou zdravou konkurenci, ale jsme oba rádi, když ten druhý dá gól,“ uzavřel Zbyněk Poles.


Načítám tabulku …