První půle začala velice opatrně a příliš šancí nenabídla. To bylo zčásti dáno i vynucenou taktikou hostů z Červenky.

„My jsme přijeli kvůli veliké marodce a jedné červené kartě pouze v jedenácti lidech. Kvůli tomu jsme letos poprvé museli hrát ze zajištěné obrany. Postupem času se nám ale podařilo převzít otěže hry,“ okomentoval výkon svého týmu hrající trenér Jiří Kobylík.

Oba celky se na poločasovou přestávku nakonec odebraly za bezgólového stavu.

Ve druhé půli se hra už přece jen trochu otevřela, přišly šance a dokonce i góly. V 55. minutě centr zprava ranou z první usměrnil do sítě kanonýr Michal Večeřa a o osmnáct minut později pak opora Červenky skórovala i po centru z opačné strany.

„Čekali jsme, že se dnes proti nám postaví zatím nejlepší soupeř, který má letos ambice i na postup. To se také potvrdilo. Navíc jsme bohužel trestuhodně nepokryli dva centry, po kterých jsme dvakrát inkasovali,“ krčil rameny domácí trenér Martin Zmrzlý.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme nadále držet obranný blok a budeme vyčkávat na šance. To se nám naštěstí rychle vyplnilo a vstřelili jsme gól. Ten druhý potom přišel po brejku. Musím pochválit kluky za to, jak tento nelehký zápas dobře zvládli,“ řekl Kobylík.

Od stavu 2:0 už hosté na hřišti vládli a v poklidu dohrávali poslední minuty.

„Bohužel jsme si nedokázali vytvořit tlak ani šance, kterými bychom ten zápas mohli nějak zdramatizovat. Vítězství soupeře je zasloužené,“ uzavřel své hodnocení Zmrzlý.

Díky tomuto vydřenému a zaslouženému vítězství se celek Červenky posunul na první místo tabulky II. třídy, kde by vzhledem ke svým postupovým ambicím už rád zůstal až do konce.

FK Horka nad Moravou – SK Červenka  0:2 (0:0)

Branky: 55. a 73. M. Večeřa. Rozhodčí: Vysloužil – Epstein, Wencl. Bez ŽK. Diváci: 90.

Horka nad Moravou: Čanecký – Trnkal, Jahn, Tomšíček, Eliáš., Pirkl, Šůstek, Huf, Popelka, Judas, Bena. Náhradníci: Forejt, Sedlář, Beneš, Štajgr, Mládek, Fiala. Trenér: Martin Zmrzlý.

Červenka: J. Večeřa – Skopal, Strouhal, Jurek, Jurásek, M. Večeřa, Pavelka, Saitz, Kobylík, Adolf, Peč. Trenér: Jiří Kobylík.


Načítám tabulku …

DAVID KUBATÍK