Šest gólů, tedy dva hattricky v jednom zápase. To se jen tak někomu nepoštěstí. „Dal jsem je díky spoluhráčům, kteří mi to parádně připravili a samozřejmě také díky dobré taktice našeho trenéra. Tolik gólů se mi asi už nikdy nepoštěstí,“ říkal skromně Petr Tomis.

Tolik branek nečekali ani jeho nejbližší. „Mám dvě dcery, které mi vždycky před zápasem říkají, kolik mám dát gólů. Ale tohle bylo nad plán,“ smál se Tomis.

Výrazně tak přispěl k demolici Doloplaz, které schytaly osmnáct branek. „Trošku mi soupeře bylo líto. Ale když hraju zápas, tak ho hraju naplno až do konce. Je jedno, jestli se vyhrává nebo prohrává. Jezdím si s kluky zahrát a pobavit se,“ pokračoval Tomis.

Sigmáci při exhibičním utkání Davida Limberského: Limbovo finále.
OBRAZEM: Sigmáci na Limbově rozlučce

A jeho spoluhráči se se svým střelcem chtěli pobavit i po zápase. „Určitě by chtěli, abych je pozval na nějaký drink za těch šest gólů, ale to budeme muset nechat až na závěrečnou, kdy nebudu řídit“ prozradil Tomis, který totiž na zápasy dojíždí až z Ostravy.

Kromě toho je dost možné, že bude muset přihodit nějakou „kačku“ do kasy. „Snad bude pokladník hodný,“ dodává s úsměvem dvaatřicetiletý útočník.

Nyní je tak v sezoně na patnácti brankách a společně s Janem Šemberou je nejlepším střelcem Mladějovic. O toto „ocenění“ se utkají ve zbývajících zápasech.

„Honza je výborný fotbalista a určitě dá ještě hodně gólů. Navíc mi na spoustu z nich přihrál, takže jestli přestane přihrávat, už jich moc nedám. Na příští utkání ale zkusím přijet včas, aby to neměl tak jednoduché, proti Doloplazům jsem naskočil až na poslední minuty prvního poločasu,“ popsal Tomis.

Spoluhráč Šembera se trefil čtyřikrát

Právě Šembera mu o víkendu zdatně sekundoval, protože nasázel čtyři branky, což se mu povedlo poprvé v kariéře. „Byl to trošku slabší soupeř, ale zadařilo se nám. Za góly jsem rád, protože předtím se mi moc nedařilo. Tentokrát jsem je nastřílel na začátku. Většinu jsem dal z brejku, kdy jsem dostal pas, utekl obráncům a dal to na zadní. Ale mohlo jich být víc, několik šancí jsem zahodil,“ přiznal třiadvacetiletý Šembera.

Fotbalisté Troubelic v zápase s Postřelmovem
Troubelice nastřílely Lošticím osm branek! Den blbec, hodnotí hosté

Oběma kanonýrům se povedlo dát hattrick i kolo předtím, díky čemuž Šembera zažívá nejlepší sezonu. „Měl jsem nějakou dobu pauzu od fotbalu, protože mě omrzel. Pak mě kluci ukecali, abych šel hrát do Horní Loděnice, že jich je málo a s tamním trenérem jsme pak přestoupili do Mladějovic. Tohle je po návratu určitě nejlepší ročník. V Loděnici jsem dal asi jen dva góly,“ popisoval Šembera.

Mladějovice vyhrály čtvrtý zápas v řadě a patří jim pátá příčka v tabulce. „Jsme rádi, že jsme na vítězné vlně,“ uzavřel Tomis.