Sokol Příkazy odstartovaly přípravu již týden po ukončení podzimní části sezony a trénovaly až do 16. prosince. „Absolvovali jsme kondiční blok číslo jedna. Věnovali jsme se udržení stávající výkonnosti, běžeckým a rychlostním blokům doplněných o hru na malých prostorech, střelbě pod tlakem a spoustě zábavných her,“ vypočítával trenér Pavel Rücker.

Následně hráči dostali individuální plán a do společného tréninku se zapojili 20. ledna. „Do druhého bloku vkládáme silová cvičení, vytrvalostní rychlost a kruhové tréninky,“ přiblížil kouč. K tréninku využívají Příkazy svoji umělou trávu.

„Kondiční stránku aplikujeme především jen s míčem. Materiální zabezpečení je v klubu na vysoké úrovni, což pomáhá rozmanitosti přípravy. Vždy musíte hráče přesvědčit, aby vše, co budou absolvovat, bylo cílené a jasně dané. Pokud byste chtěli improvizovat, nejde o koncepční práci,“ říká Rücker.

Pavel Nezval, předseda řídící komise pro Moravu
Bez našich odchovanců by fotbal leckde skončil, říká uničovský šéf Pavel Nezval

„V těchto okresních ligách mají hráči svoji práci, rodiny a vše dělají bez finančního ohodnocení. O to vice je třeba je přesvědčit, že je možné se posouvat individuálně i v tabulce,“ dodal trenér Příkaz.

I proto chce sázet na kolektiv a je rád, že v přípravě má k dispozici hodně hráčů. „Schází se nás ve středu a v pátek osmnáct až dvaadvacet. V úterý mají kluci na programu terénní běh fartlek. Celkově je třeba s hráči neustále komunikovat, motivovat a hledat cesty ke zlepšení. Udělal jsem také nepopulární, ale potřebný řez v týmu. Pracovitostí se posouváme nejen tabulkou, ale i kondičně a herně,“ myslí si Rücker.

A nezůstává pouze u herní a kondiční stránky. „Snažím se do kluků dostat také taktickou stránku - standardní situace, správné přenášení hry, kombinovaná zónová obrana, zdvojování, tandemy a podobně. Zakládám si na přechodové fázi, dostat se rychle po zisku míče nahoru do zakončení. Chci po hráčích kvalitu provedení ve vysoké intenzitě. Je nutné výkony z tréninku přenést do mistrovských zápasů,“ hlásí Rücker.

Fanoušci Hodolan. Ilustrační foto
ANKETA: Nejoblíbenější fotbalový klub v okrese Olomouc? Zvolte ho!

„V tréninku se také hodně věnujeme osobním soubojům, čistému odebrání míče a snaze konstruktivně rozehrát postupný útok,“ dodal kouč.

K tomu bylo v zimní přípravě v plánu kondiční soustředění na horách. „Tam hráči polykají tréninkové dávky, ale je nezbytná také odpočinková wellness zóna. Jsme teď v šestém týdnu náročné zimní přípravy a musím poděkovat klubu a hlavně klukům za práci. Dnes už máme své DNA. Jsem hrdý, jak vážně berou kluci svůj koníček,“ chválí Rücker.

Příkazy mají také svůj B-tým, s nímž samozřejmě áčko spolupracuje. „A ta spolupráce je výborná a vzorná. Fotbal se dělá nejen na hřišti. Náš tým se zúčastnil charitativní akce a pořádáme teambuildingové dny. Sice tvrdě pracujeme, ale bavíme se. Vědu z toho neděláme,“ uzavřel Pavel Rücker.

Do soutěže, v níž jsou Příkazy čtvrté, vstoupí v neděli 26. března duelem ve Střelicích.