V posledních letech se právě tyto dva týmy mezi sebou přetahovali o to, kdo bude v olomouckém okresním přeboru první. V letošním ročníku zatím Červenka, která se netajila ambicemi na postup, svými výsledky zaostává.

Nejinak tomu bylo také v Hodolanech, kde prohrála 5:1. Úplně ideálně totiž její hráči nezvládli vstup do zápasu, když už v deváté minutě poslal Sigmu do vedení Dohnálek a následně ani konec úvodního dějství, kdy na 2:0 zvýšil Kaczmarczyk.

A špatný nástup se opakoval ve druhé půli. Ve 48. minutě vedly Hodolany zásluhou Mráčka už 3:0.

Hostům dal naději snížením Michal Večeřa, jenže místo kontaktního gólu následně Červenka ještě dvakrát inkasovala. Domácí ikona Marek Heinz tentokrát mlčel.

Fotogalerie: Fanoušci na zápase okresního přeboru Hodolany - Červenka

Přesto mohlo téměř pět set diváků slavit vítězství domácích Hodolan, které se díky třem bodům drží na druhém místě okresního přeboru a na vedoucí Blatech ztrácí pouze jeden bod. Naopak Červenka je až šestá a ztrácí bodů sedm.

FC Sigma Hodolany - SK Červenka 5:1 (2:0)

Branky: 9. Dohnálek, 45. Kaczmarczyk, 48. Mráček, 72. Spáčil, 77. Šrom - 58. Mic. Večeřa.

Rozhodčí: Vojtek - Vojáček, Dohnal. ŽK: Dočkal - Kuchta, Pavelka. Diváci: 480.

Hodolany: Zbořil - Mráček, Švancara, Charamza, Spáčil, Kaczmarczyk, Dočkal, Alka, Heinz, Krajc, Kovařík. Střídali: Pospíšil, Dohnálek, Nestrojil, Šrom, Sládek. Trenér: Milan Kovařík.

Červenka: J. Večeřa - Jurásek, Strouhal, Jurek, Švanda, Mir. Večeřa, Vysloužil, Klabačka, Kuchta, Mic. Večeřa, Pavelka. Střídali: Skopal, Kryl, Saitz, Peč, Kobylík. Trenér: Jiří Kobylík.