V posledních letech se právě tyto dva týmy mezi sebou přetahovali o to, kdo bude v olomouckém okresním přeboru první. V letošním ročníku zatím Červenka, která se netajila ambicemi na postup, svými výsledky zaostává.

Nejinak tomu bylo také v Hodolanech, kde prohrála 5:1. Úplně ideálně totiž její hráči nezvládli vstup do zápasu, když už v deváté minutě poslal Sigmu do vedení Dohnálek a následně ani konec úvodního dějství, kdy na 2:0 zvýšil Kaczmarczyk.

A špatný nástup se opakoval ve druhé půli. Ve 48. minutě vedly Hodolany zásluhou Mráčka už 3:0.

Hostům dal naději snížením Michal Večeřa, jenže místo kontaktního gólu následně Červenka ještě dvakrát inkasovala. Domácí ikona Marek Heinz tentokrát mlčel.

Přesto mohlo téměř pět set diváků slavit vítězství domácích Hodolan, které se díky třem bodům drží na druhém místě okresního přeboru a na vedoucí Blatech ztrácí pouze jeden bod. Naopak Červenka je až šestá a ztrácí bodů sedm.

FC Sigma Hodolany - SK Červenka 5:1 (2:0)

Branky: 9. Dohnálek, 45. Kaczmarczyk, 48. Mráček, 72. Spáčil, 77. Šrom - 58. Mic. Večeřa.

Rozhodčí: Vojtek - Vojáček, Dohnal. ŽK: Dočkal - Kuchta, Pavelka. Diváci: 480.

Hodolany: Zbořil - Mráček, Švancara, Charamza, Spáčil, Kaczmarczyk, Dočkal, Alka, Heinz, Krajc, Kovařík. Střídali: Pospíšil, Dohnálek, Nestrojil, Šrom, Sládek. Trenér: Milan Kovařík.

Červenka: J. Večeřa - Jurásek, Strouhal, Jurek, Švanda, Mir. Večeřa, Vysloužil, Klabačka, Kuchta, Mic. Večeřa, Pavelka. Střídali: Skopal, Kryl, Saitz, Peč, Kobylík. Trenér: Jiří Kobylík.