„Byl to vyrovnaný zápas. Horka se dostala brzy do vedení a my jsme museli dotahovat, což není nikdy příjemné. Dali jsme ale rychle gól z trestňáku, což nám pomohlo. Potom jsme dali další a v samém závěru jsme si to pojistili," vyprávěl bezprostředně po utkání teprve osmnáctiletý střelec vítězné branky, který jich má dohromady na kontě už čtyři.

„Nijak speciálně jsme se na tento zápas nepřipravovali, ale určitě jsme tu důležitost vnímali. Horka je totiž silný soupeř, kterého jsme v minulosti příliš porážet neuměli. Teď to ale vyšlo," dodal s úsměvem.

Po prvním poločase to ale na výhru úplně nevypadalo. Hosté z Horky nad Moravou šli totiž do vedení ve dvanácté minutě, kdy nařízený pokutový kop proměnil Filip Judas. Příkazská síla se ale naplno prokázala ve druhé půli, kdy brankami Urbáška, Prázdného a nakonec i Michala Peřiny dosáhly na finální obrat.

„O přestávce jsme si prostě řekli, že se z toho nesmíme po…t, dali jsme hlavy nahoru a šli jsme na hřiště s tím, že je porazíme. Taktiku jsme ale nijak neměnili," popisoval.

Okresní přebor: Příkazy - Hrka nad Moravou (14.10.2023)
FOTO, VIDEO: Šlágr okresního přeboru vyzněl po obratu lépe pro lídra z Příkazů

Prázdného gól přišel v 67. minutě, kdy si parádně naběhl na centr z levé strany a pravačkou zhruba ze tří metrů nedal brankáři Čaneckému byť jen minimální šanci zakončit. Jak sám ale říká, tato akce nacvičená nijak nebyla. „Vyplynulo to čistě ze hry. Byl jsem prostě ve správný čas na správném místě a díky tomu jsme se mohli začít radovat," přiznal skromně.

Příkazy jsou tak po dvanácti odehraných kolech na první příčce se čtyřbodovým náskokem na nyní už druhý Štěpánov. Během té doby, i přes poměrně velké problémy se zraněními, ani jednou neprohrály po základní hrací době. Jediný nezdar po penaltách přišel 7. října právě ve Štěpánově, kdy alespoň bod za remízu 1:1 zachránil hostům až v 87. minutě Vojtěch Vlk. Dvakrát pak po penaltách zvítězily, a to v Šumvaldu a doma s Blatcem.

„Nálada v kabině je teď prima. Nezastavujeme ale, jedeme stále dál. Žádná slova o postupu zatím ale v šatně nepadají. To ale neznamená, že bychom tomu nevěřili. Já ale nicméně pevně věřím, že pokud to vyjde, tak to nepustíme. Máme přece jen mladý tým a do důchodu se určitě ještě nechystáme," uzavřel rázně Pavel Prázdný.