„Soupeř měl fazonu. Nejvíce jsme se pak báli Smékala a Kuchty. A zatímco Smékal hrál opravdu dobře, na Kuchtovi bylo vidět, že zrovna ve formě nebyl," směje se tento 34letý záložník, který dle svých slov dlouhé roky předtím nastupoval na hrotu a k hráči soupeře Karlu Kuchtovi ještě dodal: „Jelikož si už v prvním poločase nechal dát žlutou, tak jsme se ho snažili nahecovat i v tom druhém. A on tu červenou fakt dostal, což nám také dost pomohlo."

O samotném zápasu pak řekl, že z většiny probíhal ve střelické režii. „Přihrávky nám fungovaly, standardky taktéž. Soupeři byli navíc celkem nerváci, takže jsme jich měli hodně a karty létaly. Jinak jsme tedy potřebovali body, abychom zase trochu utekli Šumvaldu, což se nakonec podařilo. Po této stránce u nás vládne spokojenost," uvedl Walter.

Obtisknuté šrouby

Ten k celkové výhře v poměru 3:2 přispěl dvěma nesmírně důležitými brankami. Nejdříve v 79. minutě poslal svůj celek do vedení 2:1 a po brzkém vyrovnání kapitána Pavla Smékala, mu ho v 90. minutě znovu vrátil a zpečetil tak konečný výsledek na 3:2.

SK Uničov - FK Blansko
Obrat, poté emoce i červená po utkání. Uničov padl s Blanskem, přišel o hráče

Dle jeho popisu pak oba jeho góly padly po centru zprava, zásadně se však lišily ve stylu zakončení. „Při tom prvním stoper míč srazil přímo ke mě a z první jsem uklidil pod víko. U druhého jsem hlavičkoval k tyči, trefil jsem však gólmana, od kterého se to ale odrazilo znovu do mě a až pak do brány. Ještě mi brankář stihl zajet nohama do kotníku. Už je to ale naštěstí dobré, mám jen v noze obtisknuté šrouby," směje se civilním povoláním vedoucí prodejny náhradních dílů na kamiony.

Odcházím…

Celkově se jednalo už o čtvrtý a pátý Walterův gól v této sezoně, které nasbíral během sedmnácti odehraných zápasů. S tím sice není úplně nejspokojenější, vzhledem k okolnostem to ale nevnímá jako nějakou pohromu. „Po sezoně odcházím. Už jsem to plánoval v zimě, ale bylo by to moc narychlo. Půjdu do Troubelic. Bydlím tam a trénuji tam i benjamínky. Proto jsem také ani nenastoupil do všech utkání," vysvětluje borec, jehož fotbalovým vzorem byl vždy hvězdný Portugalec Cristiano Ronaldo a také je celoživotním fanouškem Realu Madrid.

„Navíc si ještě chci vyzkoušet tu I. A třídu, protože si myslím, že na ni ještě mám. Klukům jsem tedy řekl, že jim ještě pomůžu se záchranou a pak konec," dodal ještě.

Tím hlavním důvodem ke změně působiště však je, jak už bylo zmíněno, trénování. Zde Walter přiznává, že by se rád od přípravek dostal výš a klidně jednou až k mužům. „Začal jsem s tím teprve loni na podzim. Pokud by ale někde jinde chyběli trenéři, chtěl bych to zkusit u vyšších ročníků klidně už teď. Jinak to tam ale chci směřovat postupně," popisuje své plány.

Jedeme tam překvapit

Díky důležitým třem bodům nad Dlouhou Loučkou se Střelice v tabulce s 23 body posunuly na dvanáctou pozici ze šestnácti. Oproti třináctému béčku Bohuňovic mají lepší skóre, na čtrnácté béčko Hluboček si drží dvoubodový náskok, patnáctý Šumvald pak už zaostává o body čtyři a poslední Štarnov se pak krčí na posledním místě s pouhými sedmi body a tím pádem i šestnáctibodovou ztrátou.

SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 1:4, Jiří Saňák, realizační tým
Saňák: Jdeme do play-off. Slavia je jako Liverpool, ale Sparta byla těžší

V příštím, již 24. kole, se pak svěřenci trenéra Vařechy vydají na hřiště týmu z úplně opačného pólu tabulky - třetího Štěpánova. S jakými ambicemi se tam tedy vydají? „Pojedeme tam vlastně jenom překvapit, což se nám buď povede, anebo ne. Štěpánov má totiž celkem stabilní formu a zrovna moc neprohrává. Na druhou stranu ale nikomu nedává nějaké závratné příděly. Tak uvidíme," uzavřel Daniel Walter.