„Nálada v týmu je dobrá. Vůbec jsme ale neposílili, protože si to chceme zkusit uhrát sami s tím, co máme. Nějaké nabídky na posily sice byly, ale odmítli jsme je. I klukům, kteří si to vybojovali, to chceme dopřát. Myslím si, že i tak bychom tu soutěž měli nakonec udržet. I díky tomu, že nikdo neodešel," říká trenér Odrlic Milan Kubíček.

Stavíme na vynikajícím kolektivu

Jeho svěřenci v minulé sezoně naprosto suverénně ovládli tabulku III. třídy olomouckého okresu, když z celkových třiceti zápasů vyhráli hned v osmadvaceti a druhý Štěpánov, se kterým se nyní střetnou hned v prvním kole, za sebou nechali o závratných jedenáct bodů.

Olomoucké derby TJ Slovan Černovír - FC Sigma Hodolany (8.5.2023)
Ambice máme ty nejvyšší, říká kouč Černovíru. Bude pokračovat dosavadní kapitán?

To všechno navíc ozdobili i parádním skóre 101:27. Společně s nimi pak ještě postoupila i čtvrtá Dlouhá Loučka, která za nimi zaostala o málo uvěřitelných 21 bodů. Kde tedy byl podle odrlického kouče recept na takovou skvělou sezonu?

„Řekl bych, že jsme toho dosáhli proto, protože stavíme na našem vynikajícím kolektivu. Žádnou vyloženou osobnost ve svých řadách nemáme a i o góly se dělí všichni tak nějak rovným dílem," konstatuje.

Soupeři budou asi nadávat

Nová sezona odstartuje již o prvním srpnovém víkendu, a tak rozhodně není čas ztrácet čas. A to ani v této části obce Senice na Hané se zhruba 200 obyvateli, kde už místní borci definitivně přestali oslavovat a vrátili se zpět k tvrdé a poctivé práci na hřišti.

„Začali jsme před čtrnácti dny a trénujeme jednou týdně. Zatím poslední trénink jsme měli ve čtvrtek a v neděli si zahrajeme přípravu v Doloplazech. Pak už pojedeme na první kolo do Štěpánova," popisuje 58letý lodivod a s krčením ramen dodává: „Jen mě dost mrzí stav našeho hřiště, který je naprosto strašný. Myslím, že soupeři budou asi dost nadávat."

Postřelmov na úvod přípravy doma těsně padl s Medlovem.
Medlov zvládl vyhecovaný zápas s posílenou Olešnicí, muselo se měnit dějiště

Zátěž je šílená

A zatímco se III. třída, tedy soutěž, odkud Odrličtí právě postoupili, zúžila na pouhých čtrnáct celků, olomoucký okresní přebor zůstává stále na šestnácti. „Jediné plus této soutěže je, že se v ní může střídat hokejově. Jinak si myslím, že na tuto úroveň je ten počet příliš vysoký a zátěž na hráče je šílená. Měli by si nad tím na svazu sednout a popřemýšlet, jak to udělat jinak," posteskl si šéf odrlické lavičky. „My máme navíc nevýhodu v tom, že sedm z našich hráčů hraje i malou kopanou a zápasy mají často jen den po těch našich" dodal ještě.

I přes všechny tyto těžkosti se ale všichni v týmu na novou výzvu těší a věří ve své vlastní schopnosti. „Čekají nás nové manšafty, které zatím vůbec neznáme. Třeba takové Přáslavice. Ale jak už jsem říkal, věřím, že náš cíl do následující sezony, kterým je záchrana, splníme," uzavřel Milan Kubíček.