Střelice vstupovaly do utkání v roli mírného favorita a už v sedmé minutě je poslal do vedení Kamil Vaněk. Jenže ve 14. minutě to bylo 1:1 po trefě Martina Vašíčka. Ve 23. minutě pak újezdští fotbalisté skóre otočili zásluhou Lukáše Fialy.

První poločas provázela spousta emocí a pokřikování nejen na rozhodčího. Svým spoluhráčům pak pořádně zavařil újezdský Jan Kučera, který viděl červenou kartu v poslední minutě úvodní půle. Nejprve kritizoval rozhodčího, za což inkasoval žlutou kartu, následně jej arbitr dvakrát napomínal a červenou vyfasoval obránce hostů za urážku protihráče.

Nedohraný duel okresního přeboru: TJ Blatec - Sokol Střelice
Inzultace sudího proběhla jinak. Padly tresty - jedna milost, rozhodčí pochybil

Střelice tak celé druhé dějství hrály proti oslabenému protivníkovi. Ale na hrbolatém terénu se těžko dostávaly do šancí. Újezd dobře bránil a územní převaha domácích ke gólu nevedla.

Nepomohlo jim ani to, že po nepěkném střetu újezdského brankáře Jana Gazdíka, kterého museli otřeseného odvádět spoluhráči do kabiny, s jedním domácím hráčem nastoupil nerozchytaný Petr Svoboda. Ten však udržel čisté konto.

FK Jeseník - TJ Jiskra Rapotín
Ohlasy z KP: Medlov přestřílel Dolany, Litovel, Bohuňovice i Lutín bez bodu

Naopak v páté nastavené minutě, kdy už všichni Střeličtí mířili do vápna soupeře, se míč dostal na polovinu hřiště k Radku Štopplovi. Ten si všiml že domácí brankář je venku z brány a dokázal jej z poloviny hřiště překonat. Stanovil tím konečné skóre 1:3.