Žádná červená karta nebyla za nějaký ostrý zákrok, všechny inkasovali aktéři za kritiku rozhodčího. „Narazili na rozhodčího, který si to nenechal líbit. Za mě to pískal dobře, víckrát je upozorňoval, že si do toho nenechá mluvit, pořád řečnili a potom byli překvapení. Asi jsou zvyklí, že někteří rozhodčí to přejdou a nechají si nadávat, ale tenhle za to dával karty,“ popisoval vedoucí Drahlova Jaroslav Sedláček.

„Co jsme se bavili v klubu, tak to zbytečně vyhrotil jejich trenér, protože kluci chtěli dohrát a pak je pořád tahal do šatny. Jeden viděl, že jich je málo, tak tam ze střídačky chtěl naskočit, ostatní ho drželi a tahali zpátky, že jedou dom,“ pokračoval v popisu situace.

Jeho tým si tak připíše do tabulky vítězství za kontumaci 3:0. Příliš nadšeni z toho ale v Drahlově nejsou. „Mrzí nás to. Někteří hráči byli naštvaní, po výhře vždycky chodíme poděkovat divákům a teď někteří ani nechtěli, protože říkali, že je taková výhra ani netěší. Chtěli zápas dokončit. Ostatní zase byli naštvaní, protože si ani nezahráli, byli jsme připraveni ve druhé půli prostřídat,“ přiblížil Sedláček.

Stejně tak 120 platících diváků přišlo o třicet minut zábavy. „Je to blbé, protože přijdou na fotbal a potom vidí tohle. Byla to úplně zbytečná situace a nikdo nepochopil, proč Králová odešla,“ kroutil hlavou.

Zároveň se divil, že soupeř vážil takhle dlouhou cestu, aby potom duel vůbec nedohrál. Z Králové do Drahlova je to téměř 50 kilometrů. To štvalo také hostujícího kapitána Martina Macka. „Půjčil jsem si v práci auto pro devět lidí, abychom nemuseli více auty a člověka to potom naštve, že takhle promarní sobotní odpoledne,“ uznal Macek.

Ten neměl pochopení ani pro vlastního trenéra či vedoucího Komendu. „Udělal chybu, nadával jsem, protože jsem fér a chtěl jsem zápas dohrát. Chodím se na fotbal odreagovat po práci. Je mi 43 let a už bych se na to mohl vykašlat. Říkal jsem kouči, že končím, ale to zase nemůžu udělat klukům, kteří se mnou na hřišti zůstali,“ popisoval pocity.

Navíc je zástupcům z SK Králová jisté, že budou muset uhradit pokutu. „Budeme ji akceptovat. Probírali jsme to hned po zápase. Zaplatí se, ale myslím si, že se budou snažit, aby ji uhradil trenér,“ prozradil Macek.

Kromě všech zainteresovaných nebyl spokojený ani hospodský. „Má tam pivo a občerstvení, tak je jasné, že nebyl nadšený, když lidé odejdou dřív,“ uzavřel Sedláček.