„Každý čtvrtek chodíme partie i s manželkami na pivo. Vyhecovali mě, abych nastoupil. Všichni se mi smáli, že ne. Řekl jsem jim, dobře, ale za každý gól bude bonus,“ začal vyprávění Tomáš Hrdlovič, jak vůbec ke startu v sedmapadesáti letech došlo.

Ještě tam byl ale jeden zádrhel - dovolená. „Musel jsem ještě říct, že to bude až po dovolené, protože jsme měli s manželkou zaplacené drahé letenky tak jsem se předtím nechtěl zranit,“ upřesnil.

V sobotu večer se Hrdlovič z dovolené vrátil a v neděli odpoledne opravdu nastoupil. I když ne od první minuty. „To jsem nechtěl, přece jenom už mám nějaký věk, navíc jsem měl asi o šest hodin posunutý režim,“ pousmál se.

Fotbalisté Rapotína doma porazili Čechovice 2:1.
KP: Medlov opět naděloval, Bělotín v závěsu. Litovel padla, Určice zabraly

Ale, jak se říká, věk je jen číslo, což potvrdil proti Libavé už v 19. minutě. Do té doby byl nachystaný na lavičce, dres po ruce, pod tepláky měl kraťasy. Hlavní rozhodčí Kratochvíl odpískal přímý kop u šestnáctky pro Mladeč. A to byl ten moment.

„Jako levák jsem si řekl, že to je moje parketa. Vždycky jsem to za mlada uměl vcelku kopat, tak jsem se vystřídal. Postavil jsem si hráče vedle zdi a vyšlo to,“ popisoval svoji první trefu trenér, který naposledy nastoupil přibližně dva roky zpět při absenci několika hráčů za béčko Moravské Třebové, kde koučoval tamní áčko.

Video první trefy Tomáše Hrdloviče:

Zdroj: Sára Hrdlovičová

Přišel, viděl, skóroval, odešel. Hrdlovičův čas přišel opět až v závěru střetnutí. To vedla Mladeč už 4:1. „Zeptal jsem se kluků, jestli by jim nevadilo, že tam půjdu, protože nás bylo hodně, ale řekli, ať jdu,“ prozradil.

A v nastavení dostal další možnost na skórování. Tentokrát z penalty. „Říkal jsem si, co teď? Buď dám druhý gól, nebo se zahanbím a všechno jde stranou. Najednou ale někdo zpoza brány zařval, ať to jdu kopat, kluci také říkali, ať jdu. A… Vyšlo to,“ radoval se z druhého zářezu.

Video druhé branky Tomáše Hrdloviče:

Zdroj: Sára Hrdlovičová

„Dohromady jsem odehrál tak patnáct minut. Dva góly za takový čas v takovém věku, to je pěkné ne? Jsem rád, že moji kamarádi viděli, že ještě něco dokážu. Ale byl to asi úplný závěr mé fotbalové kariéry. Mé vstávání v pondělí bylo hrůzostrašné a už ani nechci riskovat,“ smál se po svém povedeném vystoupení.

V sázce se svými kamarády tak vyhrál pár piv. Ovšem zaplatit bude muset něco v kabině. „Potvory na mě udělaly boudu. Kluci mi dali kapitánskou pásku, za kterou se platí, stejně tak za první gól a start, takže mě to na závěrečné určitě bude něco stát,“ pokračoval Hrdlovič v dobré náladě.

Troubelice? Kolují fámy

Mladeč je navíc pod vedením Tomáše Hrdloviče na průběžném čtvrtém místě tabulky. „Postupové ambice? Díváme se do budoucnosti, aby byli hráči spokojeni. Teď se to tady stabilizovalo, nechceme být nějaké rychlokvašky. Jsem tady spokojený díky lidem okolo fotbalu. Jde vidět, že funkcionáři i hráči chtějí něco dokázat,“ hodnotí své angažmá.

Česko - Faerské ostrovy na Andrově stadionu v Olomouci
Olomouc uvidí klíčový boj o EURO. Na repre se dá dostat levně

Přitom na začátku sezony vedl kromě Mladče také Troubelice v I. A třídě. Tam ale skončil. „Kolují fámy, ale čtrnáct dní před dovolenou jsem jim oznámil, že nebudu měsíc u mužstva. Chápu, jak se k tomu Troubelice postavily, že vedení nechtělo, abych tým dál vedl. Přijímám to a s hráči jsem se rozloučil velice dobře,“ přiblížil svůj konec.

Pro na Olomoucku známého bývalého fotbalistu a nynějšího trenéra to ale nemusela být poslední štace v krajské soutěži. „Nikdy neříkám nikdy, jsem teď spokojený, ale jeden telefonát může vše změnit,“ uzavřel Tomáš Hrdlovič.