Hrůzostrašný začátek prožili ve víkendovém zápase fotbalisté Babic. Už po čtvrt hodině hry prohrávali 0:3.

„Bylo to hodně špatné, vletěli na nás a jejich rychlí útočníci využili našich chyb a špatně zpracovaných balonů. V tu dobu jsme si říkali, že to bude snad deset,“ popisoval předseda Babic Jaromír Vyroubal.

„Naštěstí se ve třicáté minutě odrazil míč k našemu obránci, který z velké dálky centroval, ale vyšla z toho střela, která zapadla až do brány,“ pokračoval.

Jenže ani druhá půle nezastihla domácí v ideálním rozpoložení. V 50. minutě dokonal hattrick hostující útočník Petr Hill.

„Mám z hattricku radost, splnil jsem svůj úkol jako útočník. Při prvním gólu jsem šel sám, třetímu předcházela přihrávka pod sebe a střela ze šestnáctky, druhý si nevybavuji,“ popisoval mladý forvard.

Trenér Šumperku Bohdan Hecl.
Spoluhráči mu vykali, Hecl i s umělou kyčlí nasázel po letech na hřišti hattrick

„Je to šikovný hráč, který umí s míčem a dobře šance zakončil,“ uznal Vyroubal.

Následně mohly Babice inkasovat KO. „Libavá měla dvě šance, ale náš gólman vychytal samostatný únik i střelu přes obránce. To bylo hodně důležité i pro naši morálku,“ uznal předseda.

A začaly se dít věci. Nejlepší střelec Babic Radomír Dušek dvěma góly během šesti minut snížil na 3:4. V 70. minutě bylo vyrovnáno.

„Po gólu na 2:4 se zlepšila nálada a začalo nám to tam všechno padat. Začali jsme si hlavně nahrávat, nepropadali jsme v osobních soubojích, což se nám předtím moc nedařilo a všechny odražené míče chodily k soupeři. Také jsme vystřídali ve středu zálohy, což pomohlo,“ vypočítával Vyroubal.

Čtyři minuty před závěrečným hvizdem dokonal skvělý obrat na 5:4 Tomáš Hlaváček. „Propukla obrovská euforie. Navíc přišla vysoká návštěva, bylo krásné počasí, takže kolem 200 fanoušků dorazilo. Když jsem se s nimi bavil, tak v obrat nevěřili. Potom jsme také slavili do noci,“ usmíval se Jaromír Vyroubal.

„Mysleli jsme, že máme zápas v kapse, podcenili jsme to a začali dělat chyby. Potom jsme byli zklamaní,“ litoval smutný hrdina Libavé Petr Hill, kterého tak alespoň může těšit, že po porážce nemusí zaplatit do kasy žádnou „pokutu“ za hattrick, protože v Libavé za tři góly nic neplatí.

Radim Bartošek
Velký Újezd má nového snajpra. Chystám si pálenky za hattricky, hlásí Bartošek

„Byli už pak hodně frustrovaní. Pro nás to je důležitá výhra, protože to byl souboj o pořadí a soupeře jsme přeskočili v tabulce. Teď máme nahrané body a další zápasy můžeme hrát v klidu,“ popisoval předseda Sokolu.

Babice jsou nyní deváté a na páté místo ztrácí jen pět bodů. „Postupové ambice asi nemáme. Budeme rádi, když se posuneme co nejvýš. Myslím, že by všichni byli rádi, když budeme hrát v první polovině tabulky,“ uzavřel Jaromír Vyroubal.

Sokol Babice - SK Město Libavá 5:4 (1:3)

Branky: 59. a 65. Dušek, 30. Dolák, 70. Mader, 86. Hlaváček - 4., 11. a 50. Hill, 15. Mirga.


Načítám tabulku ...