Jediný bod ztratili na jaře fotbalisté Přáslavic. Na penalty porazily Horku nad Moravou, zbylých sedm utkání zvládli vyhrát v normální hrací době. Naopak Střelice měli do nedělního vzájemného souboje bilanci osm zápasů, jedna výhra a tři body.

Ve 14. minutě se pak papírové předpoklady začaly naplňovat a třetí celek olomouckého okresního přeboru šel zásluhou Bedřicha Žižky do vedení. Jinak si ale v prvním poločase žádný závratný tlak nevypracoval.

O poločase dal naději Sokolu Daniel Walter, který si to z ničeho nic kráčel po hřišti s baťůžkem do šatny. Přijel pozdě, ale důvěru trenéra dostal ihned od začátku druhé půle.

FK Medlov - FK Brodek u Přerova 6:1

A po třech minutách mohl slavit. Vedl míč v situaci dva na jednoho, chtěl jej přihrát Václavu Málkovi, ale vracející se obránce míč tečoval do protipohybu brankáře a bylo srovnáno.

Střeličtí se hnali za obratem a v jejich druhé brance měl opět prsty Walter. Tentokrát už jeho pas na Václava Málka prošel a ten dal na 2:1 svým sedmnáctým gólem v sezoně, kterým se posunul na třetí místo mezi kanonýry soutěže.

V 71. minutě už to vypadalo, že se prosadí i samotný Daniel Walter. Pelášil sám na brankáře, udělal mu kličku a měl před sebou odkrytou bránu, jenže gólman Dominik Novotný jej sestřelil a viděl červenou kartu.

FC Sigma Hodolany - FK Horka nad Moravou

Přáslavice tak dohrávaly v deseti a mezi tři tyče musel hráč. Walter se o čtyři minuty přeci jen dočkal a trefou na 3:1 stanovil konečné skóre. Během 45 minut se tak proměnil ve střelického hrdinu.

Sokol Střelice - FK Přáslavice 3:1 (0:1)

Branky: 48. Havlas (vl.), 65. V. Málek, 75. Walter - 14. Žižka.

Rozhodčí: Kopečný - Damek, Plachý. ŽK: Král, Walter - Šertler, Rubáček, Sivanič, Vavrys, Bílek. ČK: 71. Novotný (P.)

Střelice: Masařík - M. Málek, Večerka, Král, Habermann, V. Málek, Vaněk, Pavlík, Koutný, Siegl, Slavíček. Střídali: Walter, Denev, Vymazal.

Přáslavice: Novotný - Šertler, Havlas, Novotný, Rubáček, Mikulka, Žižka, Sivanič, Vavrys, Drlík, Drexler. Střídali: Lízal, Antl, Bílek, Ondris.