Už sedmnáct zápasů nepoznali hráči Sigmy, jaké to je prohrát na vlastním hřišti. V právě probíhajícím ročníků zvládli prozatím všech sedm domácích duelů s jednoznačným skóre 36:4. Stejně tomu bylo v minulé nedokončené sezoně, kdy pět domácích zápasů vyhráli se skóre 26:7. K tomu je nutno přičíst ještě dalších pět zápasů z ročníku 2019/20. Naposledy dokázaly jejich tvrz dobýt Příkazy 25. srpna 2019. Povedlo se jim to ale až na penalty. V normální hrací době padla Sigma dokonce až 21. dubna téhož roku s Horkou nad Moravou 1:4. To znamená, že bodovala 23 utkání na vlastním hřišti v řadě.

V neděli odnesli fantastickou formu Hodolan fotbalisté Šumvaldu. Na branku Alky ze šesté minuty ještě dokázal ve čtrnácté zareagovat Jan Mako, ale na slepené góly z 29. a 32. minuty, kdy se trefil opět Alka a následně Dočkal už hosté odpověď nenašli.

Fotbalisté Střelic vyhráli na půdě Blatce 2:1.

Vítězství 4:1 korunoval ve druhém dějství Kaczmarczyk a Hodolany tak využily ztráty Blatce, který prohrál se Střelicemi. Díky tomu odskočila Sigma na první příčce olomouckého okresního přeboru právě druhému Blatci na rozdíl čtyř bodů.

FC Sigma Hodolany - SK Šumvald 4:1 (3:1)

Branky: 6. a 29. Alka, 32. Dočkal, 72. Kaczmarczyk - 14. J. Mako.

Rozhodčí: Dohnal - Janáček, Koníček. ŽK: Mihailescu. Diváci: 380.

Hodolany: Zbořil - Nestrojil, Švancara, Kaczmarczyk, Heinz, Krajc, Šrom, Dohnálek, Alka, Mráček, Spáčil. Střídali: Kovařík, Sládek, Dočkal, Konvička, Študent, Štěpánek. Trenér: Milan Kovařík.

Šumvald: Havlíček - Mihailescu, V. Petřík, Kobylka, Vozatár, K. Mako, J. Petřík, J. Mako, Šenk, Geier, Klein. Střídali: Cigánek, Heralt. Trenér: Lubomír Bartoněk.