Ve 23. minutě se mohl z jubilejní 100. branky Hodolan v právě probíhajícím ročníku olomouckého okresního přeboru radovat David Dočkal. Srovnával ním na 1:1, když deset minut před ním poslal Horku nad Moravou do vedení Lubomír Sedlář.

Remízový stav vydržel ale pouze čtyři minuty, poté si totiž hosté vzali vedení zpět zásluhou Michala Popelky.

Strhující derby olomouckého krajského přeboru mezi fotbalisty Ústí (ve žlutém) a FC Želatovice.
Ohlasy z KP: Šternberk je bod od postupu, Dolany vyzrály na Želatovice

Remízu domácí Sigmě zařídil až v 78. minutě svým druhým gólem David Dočkal a když úvodní stovku zakončil, tak tu druhou načal.

Naopak střelec první branky Horky Sedlář musel ještě předčasně do sprch, když viděl v 83. minutě červenou kartu. Příliš mu to ale vadit nemuselo. Stav 2:2 totiž jeho spoluhráči i v deseti udrželi a na penalty dokonce 4:2 zvítězili. Připravili tak teprve druhou porážku Hodolan v sezoně a vůbec první na domácím hřišti.

Tím navíc ukončili 21 zápasů trvající sérii Hodolan při níž nepoznali fotbalisté Sigmy před svými fanoušky porážku. Naposledy na Sigmě vyhrály Příkazy rovněž na penalty. Stalo se tak 25. srpna 2019.

 Antonín Růsek, Kryštof Daněk
ANKETA: Kdo byl podle vás nejlepším hráčem Sigmy v sezoně?

V normální hrací době tak série stále trvá od porážky právě od Horky nad Moravou, která se udála 21. dubna téhož roku. Hodolany tak na svém stadionu bodovaly už ve 28 utkáních v řadě.

FC Sigma Hodolany - FK Horka nad Moravou 2:2 (1:2), 2:4 na pen.

Branky: 23. a 78. Dočkal - 13. Sedlář, 27. Popelka.

Rozhodčí: Sokol - Hoffman, Bartoň. ŽK: Spáčil, Švancara - Hejtman, Sedlář, Stroupek, Trnkal, J. Judas. ČK: 83. Sedlář (H.) Diváci: 350.

Hodolany: Zbořil - Mráček, Nestrojil, Dočkal, Krajc, Alka, Heinz, Wenzel, Spáčil, Charamza, Švancara. Střídali: Kovařík, Pospíšil, Linhart, Konvička, Študent.

Horka: Čanecký - Štajgr, Eliáš, Jahn, Tomšíček, Hejtman, Popelka, Pavlík, Sedlíř, Stroupel, J. Judas. Střídali: Trnkal, Bola, F. Judas, Procházka, Lexa.

Fotografie ze zápasu I. B třídy mezi Kožušanami a Velkou Bystřicí
Výsledky a tabulky: Mistrovské soutěže mužů od MSFL po nejnižší okres