„Největší problém byl v tom, že neproměňujeme šance. Hned ta první byla vyložená gólovka, pak jsme měli ještě jednu a hned nato jsme dvakrát během dvou minut nechytili dlouhý míč za obranu. Od té doby jsme se vůbec nedostávali do hry," lomil rukama po nečekané prohře.

První dva góly dostali černo-bílí už v jedenácté a třinácté minutě a do konce první půle se z šoku nevzpamatovali. Ani po změně stran to nebylo o moc lepší. Jen chvíli po přestávce pak mohl snížit na rozdíl jediné branky David Dočkal, neproměnil však penaltu a z protiútoku přidali hosté třetí přesný zásah. Ten čtvrtý už pak přišel záhy.

„O poločase jsme si řekli, že na ně vlétneme. Bohužel se ale nepodařilo ani to a pak už to dopadlo, jak to dopadlo. Nemyslím si ale, že by to bylo o nedostatku motivace. Spíš jsme Zvoli tak trochu podcenili a mysleli si, že to půjde samo. Tak to ale samozřejmě nefunguje," dodal ještě.

Myšlenky na nepříjemný nezdar ale nyní musí stranou. Už v neděli totiž hodolanské fotbalisty čeká další zápas. A ten nebude jen tak ledajaký. Zajíždět totiž budou na horkou půdu Kožušan, se kterými si to rozdají o první, v případě ztráty Slatinic i o možné první místo.

S týmem, kterému velí bývalý reprezentant David Rozehnal s bývalým gólmanem a nyní ostrostřelcem Zdeňkem Zlámalem a jehož bránu stráží bývalý Sigmák Martin Blaha, se střetnou od 17 hodin.

„Chceme posledních pět zápasů dohrát důstojně a když se zadaří, skončit i první. Pokud se to ale nepodaří a skončíme do třetího místa, tak to na nováčka bude také dost dobré. Nikdo v klubu nás vyloženě nahoru netlačí," říká.

„Bude to pro oba týmy celkem těžké. I Kožušany totiž v minulém zápase nečekaně prohrály v Mostkovicích. Já hlavně doufám, že tentokrát uchopíme ten zápas za správný konec. Jdeme si to hlavně užít," doplnil.

V Kožušanech se tak mohou nejspíš těšit na pořádnou atmosféru. Početná skupina hodolanských fans si toto skoro derby jistě nenechá ujít a přijede svůj tým v tomto poměně výhodném termínu podpořit. „Věřím, že naši fanoušci přijedou v hojném počtu a poženou nás za vítězstvím. Přesně tak, jako to dělají vždycky," uzavřel už optimisticky naladěný Pavel Mráček.

Atmosféra na derby Černovír - Hodolany 8.5.2023 | Video: Deník/David Kubatík