„Čeká nás před další sezonou spousta změn a jedna z těch nejvýraznějších bude, že do ní nepřihlásíme náš B-tým. Do minulého pátku probíhaly přihlášky a my jsme se nakonec rozhodli takto," říká vedoucí A-mužstva a zároveň i trenér béčka Petr Večeř.

Podle něj se celá akce důkladně promýšlela a nejedná se tedy rozhodně o žádné unáhlené rozhodnutí. „Zvažovali jsme to prakticky od zimy. Dali jsme si dohromady všechna pro a proti a jednoduše těch bodů pro bylo více," uvedl.

HFK Olomouc - Nové Sady (10.6.2023)
FOTO: Olomoucké derby vítěze nenašlo. Holice se v divizi udržela i pro příště

„Je to jeden z kroků, který by měl pomoci fungování klubu jako celku a zaměřit se na to, co je pro nás nyní nejdůležitější, tedy chod A-týmu. B-tým toho dlouhodobě klubu moc nepřinášel. Hráli za něj zejména kluci z dorostu a z áčka, když nebyli nominováni na zápas A-týmu a žádné nové naděje nám tedy nevychovával," přidal hned i důvody tohoto kroku.

Vzhledem ke všem těmto skutečnostem tak i přiznává, že zatím není žádný plán, kdy by se mělo B-mužstvo znovu obnovit. „To teď vůbec neřešíme. V krátkodobém horizontu dvou až tří let by to jednoduše nedávalo smysl. Rozhodně to není nic, co by bylo na stole," uzavřel Petr Večeř.