„Co se týče podzimní části, neměli jsme bohužel do ní dobrý vstup. Po sedmi kolech jsme měli nula bodů a i když byla herní stránka dobrá, stále nám chyběly góly. Možná i proto, že se nám už v minulé sezoně zranil nejlepší střelec Marek Havelka," jal se proběhlý podzim hodnotit černovírský kouč Zdeněk Kovařík.

„Potom jsme se ale probrali zápasem posledních proti Smržicím a začalo se nám už poměrně dařit. Porazili jsme třeba v té době první Slatinice nebo silný Hněvotín," dodal.

Z celkového počtu čtrnácti zápasů vyhráli Černovírští čtyřikrát a připsali si i jednu remízu proti týmu Zvole, který má stejně jako oni třináct nasbíraných bodů. Jak ale sám lodivod říká, mohlo jich být více.

„Doteď se mi vybavuje zápas v Haňovicích. Tam jsme prohrávali 0:2 po poločase, vyrovnali jsme a měli soupeře na lopatě. Pak jsme ale z ojedinělé šance inkasovali a prohráli. Smolný byl i zápas s Hanou Prostějov. Za tu ještě totiž nastupoval kanonýr Patrik Gábor, který byl jednoznačně rozdílový a jen o týden později odešel do Kralic," líčil.

Štěpán a Matěj - budoucnost klubu?

Velkými postavami klubu jsou kapitán Petr Vyroubal, Bořek Petrů a Petr Švajda. Po zranění se vrací také kanonýr Marek Havelka a také hráč se zkušenostmi z divizního Přerova či Nových Sadů Jakub Zachar. Zajímavé postavy jsou zde ale i mezi mladými nadějemi.

„Skvělý je sedmnáctiletý Štěpán Psotka, syn Zdeňka Psotky. Ten, byť má věk ještě na to, aby i příští rok chytal v dorostu, už nyní podává kvalitní výkony v brance chlapů. Zasloužil se například o výhru se Slatinicemi. Dále bych vyzdvihl Matěje Kováře. To je takový černovírský Messi, který si často ze soupeřů dělal vyloženě šoufky. Bohužel ho ale provázely nějaké zdravotní problémy," vyjmenovává.

Brodek poražen, tým zůstává stejný

Tak jako už téměř všude, i v Černovíru odstartovala tradiční zimní příprava. „Začali jsme 2. února a máme za sebou i jeden přátelák s Brodkem u Prostějova. Vyzkoušeli jsme si v něm nové rozestavení a i přes nepřízeň počasí jsme zvítězili 4:2. Sám jsem byl překvapen, jak se s tím kluci parádně poprali," pochvaluje si trenér Slovanu. 

Ten také následně odmítl nějaké velké šachy v hráčském kádru. „Nikdo nás neopustil. Bavíme se akorát s některými našimi bývalými hráči, kteří už třeba na fotbal tak trochu zanevřeli. A také s jedním mladým gólmanem. Tady ale ještě uvidíme, protože kdyby přišel, neměl by už tolik prostoru mladý Psota," vysvětluje.

Plány? Minulé jaro se vydařilo…

A jaké jsou jarní plány celku z městské olomoucké čtvrti o zhruba tisíci obyvatelích? „Budeme chtít uhrát více bodů než na podzim. Minulé jaro se nám výsledkově hodně povedlo. Získali jsme v něm 20 bodů, tak ho snad napodobíme. Navíc je důležité, že budeme mít všechny zápasy s manšafty ze spodní poloviny doma. Také budeme chtít trochu stabilizovat kádr a zakomponovat do něj i mladé kluky," uzavřel Zdeněk Kovařík.

Přípravné zápasy

12. února: vs Bohuňovice B (um. trávník HFK Olomouc)
26. února: vs. Bělkovice-Lašťany (um. trávník HFK Olomouc)
11. března: vs. Jaroměřice (um. trávník Konice)
16. března: vs. Horka n. M. (um. trávník Řepčín)