V Holici se přes léto udály výrazné změny, přišla řada zkušených posil.

„Tým se poskládal dobře, máme v něm mladé i zkušené. S kádrem panuje maximální spokojenost, kostru máme a bude už záležet na hráčích, jak k tomu přistoupí. Zatím všichni v tréninku pracují na sto procent,“ hlásí kouč Jiří Derco.

Z Hulína přišli bratři Martin a Michal Vyskočilovi, dalšími zkušenými posilami jsou Tomáš Mazouch a Miroslav Laštůvka.

„Máme široký kádr, takže je z čeho vybírat a jsem za to strašně rád, že mám tyto příjemné povinnosti,“ raduje se trenér.

Z mladíků tým doplnil brankář Marek Machalický. Do Holice se vrátil vysoký Gianpaolo Pezzotti, který ovšem vyměnil pozici na hrotu za post stopera. Z Nových Sadů přišel Tadeáš Spurný, který svoji pověst střelce důležitých branek ukázal hned v pohárovém souboji s Vyškovem.

Právě vítězství v předkole MOL Cupu bylo pro Hanáky tím největším povzbuzením před startem divizního ročníku. O ambicích ale mluví trenér opatrně.

„Chtěl bych se zaměřit na stabilizaci kádru. Po sestupu se to pořád točilo, takže se budeme snažit, aby se udržela kostra a bylo co nejméně odchodů i příchodů. Chceme hráče udržet, aby hráli pospolu minimálně dva roky a aby týmu dali nějakou tvář,“ líčí svoji vizi Jiří Derco.

PŘIBLÍŽIT SE ZNOVU VRCHOLU

O tom, že by kvalitní tým měl výhledově patřit na přední příčky ale nepochybuje. „Z historického hlediska jsme asi považováni za jednoho z favoritů, ale my bychom se měli soustředit hlavně na sebe a jít krůček po krůčku nahoru. Do budoucna budeme určitě chtít postoupit do vyšší soutěže,“ plánuje Derco.

Vrátit klub z olomouckého předměstí zpět na výsluní je jeho velká osobní výzva.

„V klubu jsem vyrůstal a jako hráč za něj spoustu odehrál. Není mi lhostejné, kam se klub ubíral. Jsem rád za změny, že přišli noví lidé s určitým elánem. Vážím si toho, že mi dali šanci a udělám pro to maximum, abychom vrátili klub tam, kam patří. Chceme se znovu přiblížit tomu vrcholu, který měl klub během dlouholetého působení pana Dostála,“ prohlašuje Derco.

Premiéru v novém ročníku divize E odehraje HFK v sobotu od 14 hodin proti Skašticím.