Celkově v anketě hlasovalo 52 043 čtenářů. Většina z nich dávala hlas Martinu Kapounovi z Palonína a Pavlu Rückerovi z Příkaz. V těsném souboji se radoval kouč ze Šumperska. Martin Kapoun obhájil prvenství z okresního kola Šumperska a Jesenicka (4468 hlasů). Absolutním vítězembyl tehdy s 4963 hlasy kouč béčka David Pírek.

Anketa o nejlepšího trenéra v Olomouckém kraji
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Martin Kapoun však ve finálovém krajském kole získal 15 687 hlasů, což bylo třicet procent ze všech. Na druhém místě se umístil Pavel Rücker, který měl o tisíc hlasů méně - 14596 a celkem 28 procent. Bronzovou medaili získal kouč divizního HFK Olomouc Petr Večeř s 6116 hlasy a dvanácti procenty.

Trenér Palonína Martin KapounTrenér Palonína Martin KapounZdroj: FAČR

Na dva nejúspěšnější trenéry a jejich kluby, pak čekají originální novinářské ceny. Během jarní části fotbalové sezony do klubů nejlepších trenérů přijedeme a s pomocí profesionálního fotografa vytvoříme o klubu obsáhlý materiál (fotogalerie, videorozhovory s trenérem, kapitánem, předsedou klubu), který zveřejníme na webu Deníku. Zároveň fotky poskytneme klubu k volnému využití.

Fotbalisté FC Sigma Hodolany (v černobílém) proti TJ Sokol Kožušany. Zdeněk Zlámal