„Chtěli jsme to Všechovicím co nejvíce znepříjemnit, což se nám podařilo,“ chválil svůj tým šternberský kouč Ivo Lošťák.

Jeho svěřenci mohli jít do vedení už v 5. minutě, kdy měl gól na noze Čapek, ale jeho slabá střela z vápna nezamířila mezi tři tyče.

Domácí tým přesto nepolevoval. O deset minut později se ve vápně dostal ke skákavému míči aktivní Tögel, ale ránou zamířil mimo branku Konečného.

Postupem času začaly Všechovice přebírat otěže zápasu. Po centru Hrdličky se ve 27. minutě ocitl v největší šanci zápasu Šindelka. Jeho hlavička z bezprostřední blízkosti zamířila nejen mimo brankáře Kopřivy, ale i mimo brankovou konstrukci.

Šternberský gólman byl stále v pohotovosti. Jen o minutu později se na něj totiž řítil Sehnálek, ale ani jeho střela nezamířila mezi tři tyče.

Petra Kamínková, Jiří Homoláč, Stephanie Twell, Yassine Rachik
Připravoval jsem se i v sauně, usmíval se vytrvalec Homoláč

Když už v závěru poločasu Všechovičtí Kopřivu překonali, pro změnu narazili na kapitána Kubu, který míč z brankové čáry vykopl.

„Šance byly na obou stranách, mohli jsme zvítězit my, mohli zvítězit oni, takže remíza je asi spravedlivá,“ hodnotil utkání hostující trenér Zbyněk Vinklar.

Všechovicím k vítězství v soutěži stačil bod, proto se ve druhém poločase zaměřily na defenzivu a konstruktivní rozehrávku nechali na domácích.

„Na některých postech jsme šlapali vodu, potřebovali jsme si to zjednodušit. Takové zápasy se nevyhrávají na krásu,“ přiznal hostující lodivod.

Nakonec mohla málem hra nad bod Všechovické mrzet.

Po několika závarech se k vážné hlavičce dostal šternberský Kryl, ale jeho pokus ze 76. minuty zneškodnil reflexivním zákrokem brankář Konečný. A když se neujala hlavička stopera Kuby ani nebezpečný náběh střídajícího Zifčáka, skončil duel bez branek.

„Je to škoda, přehrávali jsme je, ale kýženou branku jsme nedali,“ mrzelo kouče Lošťáka.

Na penalty získal bonusový bod domácí Šternberk, který zažil výbornou jarní část. V ní prohrál jen jednou a dokázal obrat o body všechny favority na postup.

„Udělali jsme za podzimem tlustou čáru, mužstvo se semklo, udělali skvělou partu, která táhla za jeden provaz. Bylo to vidět i na hřišti,“ dodal Lošťák.

Paradoxně, ale pochopitelně byla nakonec i přes porážku daleko větší radost v táboře hostů. Ti se v následující sezóně můžou těšit na účast v divizi.

„Za celou sezónu to je zasloužené. Těšíme se na to, budeme nováčkem, takže nemáme co ztratit,“ uzavřel spokojený Vinklar.

FK Šternberk -  TJ Sokol Všechovice 0:0, na pen. 5:3

Rozhodčí: Zaoral – Dorušák, Machala. ŽK: Kopřiva, Drmola, M. Kuba – Konečný.

Šternberk: Kopřiva – Coufal, Drmola, M. Kuba, D. Kuba (49. Zifčák) – Smrček, Tögel, Samek, Kryl – Hlaváček – Čapek. Trenér: Ivo Lošťák.

Všechovice: Konečný – Hrdlička, P. Plešek, Dluhoš, Geryk – Sehnálek (52. Mikulenka), Plešek, Kelnar, Šindelek (57. Hulman) – Orava (90. Minář), Hrabovský (78. Rolinc). Trenér: Zbyněk Vinklar.