Stejné zápasy jako o uplynulém víkendu jen se změnou pořadatelství se měly odehrát 11. a 12. listopadu. Jenže týmy si odvety nestřihnou.

Už v pondělí o tom rozhodla hlasováním STK. „Vhledem k neodehraným utkáním I. tříd o uplynulém víkendu a s ohledem na předpověď počasí na budoucí víkend STK ruší předehrávku prvního jarního kola – 14. kolo soutěží I. A a I. B tříd. Dohrávky z uplynulého víkendu rozhodla dohrát v termínu 11. a 12. 11. 2023, v případě nezpůsobilých hracích ploch STK schválí náhradní hrací plochu. Utkání podzimní části soutěžního ročníku 2023-4 musí být dohrány do konce listopadu 2023,“ stojí v zápise Sportovně-technické komise, který zveřejnila 8. listopadu.

FK Medlov - Jiskra Rapotín
KP: Medlov půlmistrem bez prohry, Litovel poslední, dva zápasy odloženy

Nedojde tak například na odvetu I. A třídy, skupiny A, kde si to měly rozdat týmy první Olešnice a třetích Bernartic. Odehrají se tak jen dohrávky. V I. A třídě, skupině B jde o zápas Kovalovice - Hlubočky a v I. B třídě, skupině C o duel Řetězárna - Sudkov. Obě utkání jsou na programu v sobotu od 14 hodin.

Už o uplynulém víkendu byly problémy s hrací plochou. Například Nové Sady B měly původně přivítat lídra z Velké Bystřice doma, ale pro nezpůsobilý terén se duel odehrál ve Velké Bystřici, která vyhrála 4:2 a stala se tak půlmistrem I. A třídy, skupiny B.

FC Sigma Hodolany - FC Kralice na Hané
I. A třída, sk. B: Čtyři góly kanonýra za poločas, konec trenéra i jedna facka

„Chtěl bych poděkovat všem z Velké Bystřice, že se zápas mohl odehrát na jejich stadionu. Zápas se i tak hrál na podmáčeném terénu, ale jeho kvalitu to neovlivnilo. Bystřice vede suverénně tabulku a my jsme tam přijeli překvapit,“ řekl trenér Nových Sadů Miroslav Lojka.

„Vzhledem k podzimní části a našemu umístění jsme s celkovým účinkováním v soutěži spokojení,“ přidal se kouč Velké Bystřice Ladislav Onofrej.