Pardubický výběr před dvěma lety v italském Rimini prošel až do čtvrtfinále Ligy mistrů, umístění teď hodlá ještě vylepšit. „Chceme dojít co nejdál. V roce 2021 jsme skončili pátí, když jsme ve čtvrtfinále vypadli s rumunskou Oradeou. Rádi bychom si sáhli na medaile,“ prohlásil předseda pardubického klubu David Haan.

Bronzovému týmu Českého národního poháru sice schází Emanuel Rožek, ale jinak zamířil do Bulharska stejný kádr, jaký reprezentoval v Lize mistrů.

Duely ve skupině D zahájí EDERA ve středu od sedmi hodin večer proti Anagennisi Kaisarianis z Řecka, ve čtvrtek v poledne narazí na Fresh Fruit Stara Zagora z Bulharska a od šesti hodin večer se utká s celkem InterDnestrCom Tiraspol z Moldávie. „Řekli jsme si, že chceme hrát svoji hru, máme svoji taktiku, připravené standardky. Čekám docela dost od Řeků, budou spíš techničtější, ale těžko odhadovat. Bulhaři jsou velká neznámá,“ uvedl Haan.

FK Brodek u Přerova - FK Medlov
KP: Medlov už není stoprocentní, favorité vyhrávali, k vidění dva hattricky

Poprvé si mezinárodní soutěž zahraje Véska Olomouc. Mladý klub, který vznikl teprve v roce 2015. V olomoucké soutěži zažil tři postupy za sebou a v posledních dvou ročnících skončil v nejvyšší soutěži druhý. Na červencovém Českém národním poháru v Ostravě postoupil až do čtvrtfinále. „Už jen účast na prestižním mezinárodním turnaji bereme jako odměnu za naši snahu a týmové pojetí malého fotbalu v posledních letech. Je to určitě velký úspěch,“ vzhlíží k účasti na turnaji EMF EUROCUP zakladatel a hrající prezident olomouckého klubu Tomáš Zeman.

Véska vstoupí do bojů ve skupině A ve středu od čtyř hodin odpoledne proti řeckému celku T.M.T., ve čtvrtek v devět ráno ji čeká bulharský tým Galaktico Vratsa a od pěti hodin odpoledne uzavře skupinu s ázerbájdžánským Zangezurem. „Úroveň soupeřů bude samozřejmě tak trochu neznámá, ale podle podle mě o klasický jihovýchodní styl Bulharů, temperament Řeků a organizovanou futsalovou hru Ázerbájdžánu,“ uvažoval Zeman, který bude hájit branku Vésky.

Pro něj stejně jako pro většinu jeho spoluhráčů je EUROCUP vrchol kariéry v malém fotbale a doufají v úspěch. „Budeme spokojení s účastí ve vyřazovacích bojích. Takže potřebujeme ve třech utkáních základní skupiny aspoň vyhrát a pak bodovat,“ poznamenal Zeman.

Prvenství v turnaji obhajuje rumunský celek Nova Vita Târgu Mureș.