Dosavadní kouč Jaromír Lukášek na pozici hlavního kouče po sezoně skončil a Bohuňovice měly okamžitě náhradu. Po několika letech se do klubu vrací Leoš Kalvoda.

„Jednání byla úplně jednoduchá. Už nás dříve trénoval. Tehdy jsme se domluvili, že když skončí v profi fotbale, tak se klidně vrátí a pomůže nám s fotbalem v obci,“ objasnil předseda klubu Jiří Jaroš.

V nejvyšší soutěži odkoučoval Kalvoda 114 zápasů a vedl v ní třeba Sigmu Olomouc, Slovácko či Mladou Boleslav. Dlouho byl trenérem Karviné a Znojma. Naposledy vypomáhal jako asistent v druholigové Líšni.

„Slibujeme si od něj, že trochu nakopne mladé kluky a také dodá impuls všem hráčům. V minulosti u nás trénovali po půl roce bývalí fotbalisté. Například Martin Kotůlek, Radek Drulák, Laďa Kučerňák a právě Leoš Kalvoda a osvědčilo se mi to. Vždy, když přišel nový trenér, tak to mělo pro kluky nový náboj, jelikož každý kouč má své metody, takže to oživil,“ pokračoval Jaroš.

Fotbalisté Brodku u Přerova porazili doma v 8. kole krajského přeboru Bohuňovice 2:1 (1:0). trenér Bohuňovic Jaromír Lukášek
Bohuňovice bez nejlepšího střelce, končí i kouč: Úroveň soutěže není ideální

Znamená to tedy, že Kalvoda bude v Bohuňovicích pouze půl roku? Spíše ne. „Vždy mám s trenéry ústní dohodu a když bude nějaká strana chtít odstoupit, tak se domluvíme. S panem Kalvodou jsme se ale o termínu, do kdy u nás bude, nebavili,“ objasnil Jaroš.

Přípravu pod novým koučem by měli bohuňovičtí fotbalisté odstartovat okolo 10. července a cílem by mělo být lepší než třinácté místo.

„Poslední utkání jsme prohrávali smolně o jednu branku, hlavně jsme měli spoustu zraněných, takže hráčů nebylo příliš a muselo se to nějak dohrát. Může se to jenom zlepšit. S fotbalem je to teď špatnější, třeba Ústí se z krajského přeboru odhlásilo, Litovel na jeden zápas nepřijela,“ vypočítával Jaroš.

Bohuňovice se ale budou muset pravděpodobně obejít bez nejlepšího střelce Jana Šmirjáka, který má nabídky z vyšších soutěží.

„Slíbil jsem mu, že si může vyzkoušet vyšší soutěž. Je u nás dlouho - asi čtyři roky, takže nemám problém mu vyhovět,“ potvrdil předseda.

FK Jeseník
Jeseník prochází generační obměnou, ale mladí mají potenciál, hlásí trenér Sláma

Naopak příchody zatím v dohlednu nejsou. Obzvláště ne žádná zvučná jména, se kterými by mohl pomoci právě kouč Kalvoda.

„U nás to nefunguje tak, že by sem chodili vysloužilí kluci hrát za nějaký bakšiš. U nás je ten fotbal za sodovku a párek, jak se říká. Kdyby možnost byla, tak by se na tom určitě rád podílel, ale zatím o ničem nevím,“ uzavřel Jaroš.