„Fotbal v kraji je stabilizovaný a bez větších problémů. Snad kromě problémů s mládeží, které má takřka každý klub ve fotbalové asociaci a bohužel se ještě zvýrazní v souvislosti s covidem,“ prohlásil odstupující předseda Kaláb. „Pokud jsem vás v něčem zklamal, omlouvám se, ale už to nenapravím. Fotbalu přeji jen to nejlepší,“ uvedl ve své řeči.

Budovat a vylepšovat image fotbalu

Vitonský byl jediným kandidátem na předsedu. „Naším cílem bude budovat a vylepšovat image fotbalu. Chceme pracovat pro všechny kluby a být pro ně servisním a poradním orgánem. Cílem je, aby se všichni mohli fotbalem bavit a měli s ním co nejméně starostí,“ řekl ve svém proslovu.

„Největším úkolem pro nás všechny bude dostat zpátky na hřiště a na trávníky děti. Musíme se také zaměřit a zlepšit nábor rozhodčích, pomoct musíme i se vzděláváním trenérů,“ řekl Vitonský.

Začít a vytrvat

„Jistě se nepodaří všechno a hned. Ale je důležité začít a vytrvat,“ dodal nový předseda, který se vyjádřil i k aktuálnímu tématu, jímž je dohrání stávající sezony po koronavirové pandemii.

„Všichni si přejeme, aby se dohrálo. Neumím si představit, že bychom dva roky po sobě soutěže neuzavřeli. Je ale jasné, že restart bude náročný,“ dodal Vitonský.

Do výkonného výboru byli následně zvoleni za komoru OFS Zbyněk Hanzl, Roman Páral a Karel Zelinka. a za komoru klubů Lubomír Baláš, Radek Svedek a Tomáš Svozil.

Prostějovsko má v novém výkonném výboru jednoho zástupce, stejně jako v tom předcházejícím. Místo Milana Elfmarka, který nekandidoval, dostal důvěru Lubomír Baláš, sekretář FC Kostelec na Hané. Svou pozici v odvolací a revizní komisi obhájil Jan Kubalák z Kralic na Hané.

NOVĚ ZVOLENÉ VEDENÍ OLOMOUCKÉHO KFS

Předseda: Daniel Vitonský

Členové výkonného výboru:

za OFS: Zbyněk Hanzl, Roman Páral, Karel Zelinka.

Za kluby: Lubomír Baláš, Radek Svedek, Tomáš Svozil.

Odvolací a revizní komise: Ivan Bardoň, Martin Černý, Jan Kubalák, Marek Matěna, Vladislav Rulíšek.