O zápasu jara

„V jarní části bylo Ústí první soupeř, který chtěl hrát aktivně a útočit. Navíc byli organizovaní a ztěžovali nám naši kombinační hru a rozehrávku. Chci tedy celý tým pochválit za super výkon,“ říkal po nejdůležitějším šternberském zápase Ladislav Koutek.

Brankář čaroval

I když Šternberk splnil roli favorita a dokázal zvítězit, jejich produktivita už na tak dobré úrovni nebyla. Koutek i jeho spoluhráči během devadesáti minut spálili velikou řadu šancí, z nichž nejviditelnější byla Tögelova neproměněná penalta na konci první půle.

Fotografie ze šlágru Olomouckého krajského přeboru Ústí - Šternberk
FOTO: Bitva prvního s druhým: Šternberku nevzala body ani zahozená penalta

„Hodně to bylo dáno skvělým výkonem ústeckého brankáře Urbáška. Ten, po několika dobrých zákrocích, dokázal parádně vychytat penaltu, což mu dodalo ještě větší sebedůvěru a už pak byl takřka neprůstřelný. Tím velkou měrou přispěl k tomu, že kluci neproměňovali ty šance, které jinak běžně dávají,“ vysvětloval hráč, který strávil velkou část svého fotbalového mládí v olomoucké Sigmě a Uničově.

Fotbalisté Uničova. Ladislav Koutek.
Hrát za Uničov je čest, budu vzpomínat s vděčností, říká Koutek o svém konci

I přes všechny tyto komplikace to ale pro Šternberk dopadlo dobře, díky čemuž si svěřenci kouče Iva Lošťáka mohli připsat svou osmou výhru v řadě a navýšit svůj náskok na Ústí na osm bodů. Na aktuálně již druhé Želatovice pak vedou o sedm bodů.

„Jsme teď skutečně na vlně. Je to zásluha vedení, trenéra a vlastně celého týmu. Přistupujeme teď k fotbalu s radostí, všechny nás to baví a díky tomu ve výsledku předvádíme skutečně skvělý fotbal. Proto v tomto klubu také jsme,“ pochvaluje si.

Boj na dvou frontách

Kromě toho ale Ladislav Koutek bojuje v této sezoně ještě na jedné frontě. Ve čtvrtek 21. dubna totiž společně se svým brankářem Davidem Kopřivou, kolegou z obrany Martinem Kubou a útočníky Patrikem Hustým a Vojtěchem Pazderou reprezentoval Olomoucký kraj v 1. kole Regions’ Cupu, ve kterém se stal střelcem rozhodující penalty a přispěl tak nemalou měrou k porážce kraje Pardubického. A aby toho nebylo málo, tým vedl i šternberský kouč Ivo Lošťák.

„Hrálo se na stadionu v Chrudimi, kde na nás čekalo skvěle připravené hřiště. Co se pak týče samotného zápasu, tak ten byl velice vyrovnaný. Na soupeři bylo vidět, že se na nás dobře nachystal a předváděl velice organizovanou hru,“ popisuje ze svého pohledu zápas, ve kterém olomoucký výběr dvakrát prohrával, minutu před koncem vyrovnal a nakonec zvládl lépe penaltový rozstřel.

Ladislav Koutek po prvním zápase za Šternberk
Noc strávil fotbalista Koutek v porodnici, potom dal premiérový gól za Šternberk

„My, i když jsme v druhé půli dvakrát prohrávali o gól, jsme měli obrovskou touhu postoupit, která nás hnala dopředu. Postupně jsme si tak začali vytvářet více a více šancí a výsledek dotahovat. Nejdříve na 1:1, a když jsme těsně před koncem dostali nešťastný gól, tak jsme díky našemu zapálení dokázali srovnat znovu,“ líčil dál.

„Penaltový rozstřel už je pak jen loterie. Já osobně moc penalty nekopu, navíc mě bolela zadní strana stehen. Říkal jsem trenérovi, že kdybych nemusel, tak kopat nepůjdu. Nakonec to ale na mě vyšlo a jsem za to ve výsledku rád, protože jsem díky tomu klukům pomohl k postupu,“ uzavřel Ladislav Koutek.