„V Lipové to byl těžký zápas. Myslím si, že se tam nikomu nebudou body získávat snadno,“ řekl trenér Šternberku Ivo Lošťák.

Jeho tým sice vedl, ale před poločasem o náskok přišel a rozhodnutí padlo až tři minuty před koncem, kdy se prosadil Pavel Kryl. Šternberk už hrál v těch chvílích několik minut v deseti bez vyloučeného Samka.

„Kluci splnili taktiku. Celý týden jsem je připravoval, že tam bude těžké prostředí. Nechtěli jsme reagovat na hráče soupeře, diváky ani rozhodčí. V půli jsem je nabádal, aby byli trpěliví, že šance přijde. Nakonec jsme vyhráli i v deseti. O to je to cennější,“ těšilo Lošťáka.

Jeho svěřenci vyhráli po sedmé za sebou. Jedinou ztrátu zaznamenali v prvním kole na hřišti Černovíra.

„Prohráli jsme u nich už podruhé. Asi nám tam něco nesvědčí. Ale byla to taková facka hned na začátek. Vedení bylo rozpačité, kluci taky. Trochu jsem je musel uklidňovat. Důležité bylo, že jsme zvládli hned další těžký zápas s Mohelnicí a odpíchli se,“ ohlédl se šternberský trenér zpátky.

Od té chvíle už se favorit rozjel a šlape jako namazaný stroj.

„Už na jaře se nám dařilo. Vyhráli jsme skoro všechno a byli nejlepším týmem. Nakonec jsme na postup nedosáhli, protože jsme měli velkou ztrátu po podzimu. Měli jsme zájem postoupit i z nepostupového místa, ale to nevyšlo. Tak si to chceme tentokrát uhrát sami,“ prozradil Lošťák.

„Mužstvo se nám povedlo udržet a ještě posílit. Je samozřejmě výhoda, že jsme už delší dobu spolu. Hráče máme dobré. Mělo by se nám to podařit. Jak se nám podařilo nasbírat body a uklidnit, tak to šlape. Ale jsme sotva v polovině podzimu. Soutěž bude ještě dlouhá,“ upozorňuje.

A v kom vidí největší konkurenty?

„Určitě Medlov, který má kvalitní tým a jsou delší dobu spolu. Navíc s nimi máme negativní bilanci z minulosti, tak se na ten zápas hodně těším. Ale přebor je vyrovnaný. Ztratit můžete skoro s každým. Zábřehu se hodně povedl začátek, ale teď taky dvakrát zakopl. Bude to ještě dlouhé,“ zopakoval Lošťák.