„Čekal jsem, že soupeři budou kvalitnější než v I. B třídě, a to se taky potvrdilo. První tři mužstva jsou opravdu výborná, ta jsou fotbalově hodně před námi, s ostatními se už hrát dalo. Většina zápasů byla vyrovnaná,“ ohlíží se hrající trenér Hodolan Milan Kovařík.

Že to i vzhledem k podpoře skvělých fanoušků mohlo být lepší? „Nikoho nemíním kritizovat. Každý hraje naplno a dělá pro mužstvo maximum,“ má jasno 44letý borec, který i coby hráč zasáhl do pěti zápasů A-týmu.

„Hlavně musí kluci poctivě trénovat a nabrat fyzičku, to se nám v minulých letech nedařilo. Pak si můžeme na hřišti víc dovolit,“ věří Kovařík.

FC Sigma Hodolany - TJ Sokol Opatovice. Marek Heinz
Dvě penalty, kličové přihrávky. Heinz pořád umí, potopil Opatovice

Spokojen je s hrou směrem dozadu. Hodolany dostaly i díky příspěvku velezkušeného gólmana Zbořila ve 13 zápasech pouze 29 gólů. Lepší jsou v tomto ohledu jen první čtyři týmy tabulky.

„Věřím, že máme jednu z nejstarších obran a kluci to až na pár výjimek zvládají dobře,“ komentuje kouč.

Chystají se v Hodolanech přes zimu nějaké změny v kádru? „Na to nedovedu odpovědět, ještě jsme to s vedením neřešili, ale je možné, že někoho přes zimu přivedeme,“ hlásí Kovařík.

Cíle pro jarní část sezony má Sigma jasně dané. „Ambice zůstávají stejné jako před sezonou. Hrát klidný střed a pokud možno bavit naše fantastické fanoušky, což se nám bohužel moc nedařilo, to mě mrzí nejvíc,“ uzavřel Milan Kovařík.


Načítám tabulku ...