Výrazně k tomu napomohl systém penalt.

„Penalty trošku degradují výhru za tři body,“ myslí si trenér Lutína David Rojka. Při stejném bodovém zisku ovládly díky lepší bilanci vzájemných zápasů tabulku Všechovice. Ty se podívají do divize, kterou by však v Lutíně stejně nejspíše nevzali.

„Já i vedení bychom postup chtěli, ale hráči ne,“ možná někoho překvapí lutínský kouč.

Jak hodnotíte uplynulou sezonu?

Chtěli jsme loňský počin obhájit, ale i druhé místo je pro nás úspěch a jsme spokojeni. Získali jsme stejně bodů jako mistr. I kdyby to vyšlo, tak bychom nechtěli postoupit. Vedení i já jsme chtěli, ale hráči, s výjimkou dvou, nechtěli.

Proč hráči nechtěli zkusit vyšší soutěž?

Někteří hráči už tu divizi hráli a už do ní zpátky nechtějí, mají rodiny a podobně. Navíc v podmínkách, ve kterých fotbal děláme, by to bylo těžké. Hráči u nás hrají skoro zadarmo, mají jen cesťáky a něco málo. Kdybychom šli výš, tak bychom museli přivést posily a ty bychom už museli platit. Nevím, jestli jsme na to finančně připraveni. Takže ani kdyby nám to nabídli z druhého místa, tak bychom to nevzali, i když já bych se rád posunul výš.

Loni jste soutěž vyhráli, letos druhé místo. Jdou tyto dva ročníky porovnat?

V prvním roce jsme se přetahovali pouze s béčkem Holice. Teď se soutěž rozšířila na šestnáct týmů a po reorganizaci zkvalitnila. Spadlo do ní hodně kvalitních mužstev. Týmy jako Šternberk, Mohelnice, Jeseník, Medlov nebo Všechovice byly silné.

Nemáte strach, že hráči už nebudou mít v příštím roce motivaci?

Ten jsem měl už po první sezoně. Ale přišlo pár mladých kluků, kteří to zvládli. Postup doplnění mužstva bude stejný. Máme silnou osu týmu Skopalík, Šoupal, Los, Vymazal. Jsou to hráči, kteří převyšují krajský přebor, ale sezonu jsme dohrávali i vinou zranění s nedostatkem hráčů, takže zase přijdou nějací mladší a budeme se chtít držet opět na špici.

Měli jste nejvíce výher, přesto to nestačilo. Jak se díváte na systém penalt?

Já jsem byl vždycky proti. Je to zajímavé pro diváky. Pro mě jako trenéra to není atraktivní, protože my někde vyhrajeme 3:0, někdo remizuje 0:0 a vyhraje na penalty a má jen o bod méně. Snižuje to váhu výhry v normální hrací době a je to trošku nespravedlivé. My se snažíme hrát kombinační fotbal a vždycky na vítězství. Nikdy nehrajeme na remízu.

Našel byste více příčin?

Ublížilo nám také odhlášení Hněvotína. My jsme s nimi uhráli šest bodů a Všechovice tam vyhrály až na penalty. Měli jsme náskok čtyř bodů. Po odhlášení Hněvotína nám vzali šest, Všechovicím dva a byli jsme na tom stejně. Dalším aspektem byl nezvládnutý domácí zápas se Všechovicemi. Vedli jsme 2:0, ale oni v poslední minutě vyrovnali a ještě jsme ten zápas prohráli na penalty.

Sezona Lutína

Krajský přebor

2. místo

61 bodů, skóre 72:36

20 vítězství (1 na penalty)

8 porážek (2 na penalty)

Nejužitečnější hráč:

Vojtěch Šoupal

Nejlepší střelec:

Tomáš Los 20 gólů

Nejtrestanější hráč: Tomáš Konečný – 9 ŽK

Nejhorší zápas:

doma s Opatovicemi 0:3

Nejlepší zápas:

doma s Medlovem 3:0.