Ani brilantní jarní stíhací jízda, ve které svěřenci Ivo Lošťáka našli přemožitele pouze jednou, nestačila na lepší než celkové čtvrté místo.

„Mrzí nás podzim. Zpackali jsme ho, nemůžeme hrát jen půl sezony,“ bilancoval šternberský kouč.

Podzim nevyšel podle představ, ale na jaře jste uhráli skvělé výsledky. Jak takovou sezonu hodnotíte?
S jarní částí jsem spokojený, za ni bych chtěl hráčům poděkovat. Samozřejmě by bylo ideální všechno vyhrát na jaře, ale kdyby nám někdo řekl před druhou polovinou, že jí tak projedeme, asi bychom to brali všemi deseti.

Co způsobilo změnu?
Za podzimem jsme udělali tlustou čáru, mužstvo se semklo, udělalo skvělou partu. Táhli jsme za jeden provaz a bylo to vidět i na hřišti. Nemůžeme si na nic stěžovat, i když jsme prohráli v Losinách, tak jsme měli šance na vítězství. Bohužel, takový je fotbal.

Mrzí vás, že soupeři na čele tabulky neztráceli více bodů?
Určitě, ta špice byla vyrovnaná, Jeseník odpadl, ale Lutín i Medlov se tam udržely. Jsou to kvalitní mužstva. Nemůžeme hrát jen jednu polovinu soutěže, ale tým musí hrát vyrovnaně celou dobu.

Vyrovnaně jste hráli v posledním utkání sezony se Všechovicemi. Vyhrály soutěž zaslouženě?
Asi ano. Byl to vyrovnaný zápas, Všechovice ukázaly svoji sílu. Ne nadarmo postoupily. Otázkou je, jestli ten elán a nadšení udrží, ale já jim gratuluji.

Lepší umístění by vám zajistilo šanci na administrativní postup. Mysleli jste na to?
Určitě. Ještě to není nikde rozhodnuté. Když před třemi lety Šternberk postupoval, bylo to také ze čtvrtého místa. Já vůbec nevím, jak to bude, nikdo to neví. V našem fotbalu je chaos, jsou tady pořád dohady kolik týmů bude postupovat.

Vyšší soutěž vás určitě láká…
Bylo by na vedení, jak by se k tomu postavilo. Ale my bychom rádi hráli o soutěž výš.

Takže stále doufáte?
Doufáme. Naděje umírá naposled.

V každém případě budete i nadále koučem Šternberku?
Předběžně jsem s vedením domluvený, ale uvidíme, jak to zhodnotíme příští týden. Pokud bych tady zůstal, tak budeme chtít kádr posílit, hrát od prvního kola na postup a nenechávat to až na jarní část.

Proběhne hráčská obměna? V posledním utkání jste měli pouze tři hráče na střídání…
To se teprve uvidí. Ale je pravda, že se nám zranil velice kvalitní Patrik Hustý, tak to byl zásah. Bohužel, mít v této soutěži šestnáct kvalitních fotbalistů, je nereálné. Hráčů je málo.

Sezona Šternberku

Krajský přebor - 4. místo
56 bodů, skóre 57:21
19 výher (3 na penalty), 9 porážek (2 na penalty)
Nejlepší střelec: Petr Zifčák (14 gólů)
Zlý muž: Martin Kuba (9 ŽK)

TADEÁŠ SPURNÝ