„Nevím, čím to je, ale možná takovou naší pokorou. Kluci vůbec nevěděli, do čeho jdou a byli hodně snaživí. A to jsme zůstali téměř ve stejné sestavě. Přes léto k nám přišel pouze jeden hráč," vysvětluje pňovický kouč Karel Gál a dodává: „Vytvořili jsme ale béčko, do kterého jsme přesunuli dorostence, kterých jsme měli poměrně málo. Zhruba pět kluků je tam velice šikovných, a tak stále máme z čeho čerpat."

V minulé sezoně Pňovičtí doslova přejeli celý olomoucký okresní přebor, když ze třiceti zápasů jich vyhráli hned 26 a se závratným skóre 100:18 nechali své pronásledovatele z Lužic za sebou o šest bodů a třetí Příkazy pak o sedm. Na krajskou I. B třídu to však ještě něco málo přidat chtělo.

„Připravovali jsme se více méně stejně, zvýšili jsme ale trošku důraz na fyzičku. Kvalitní přípravu jsme ale měli i minule, protože už jenom vyhrát okresní přebor nebyla žádná legrace," popisuje šéf pňovické lavičky.

Tento fenomenální úspěch měl navíc dle jeho slov vliv i na počet diváků, kterých na utkání prvního kola s Moravským Berounem přišlo hned 200. „Vytvořila se u nás velká euforie a přišlo hned o nějakých sto diváků více než bylo zvykem dříve. Děkuji zejména skupině v rohu u hospody, která fandí parádně a kluky k tomu skvělému výsledku dotlačila," libuje si.

Jinak si je ale vědom nesporných rozdílů, které s sebou nová vyšší soutěž přináší. „Fotbal je tady techničtější a hráči v sobě mají více dravosti a drzosti. V okrese navíc k úspěchu stačila pouhá osa lepších hráčů, v B třídě už potřebujete alespoň pět až šest rozdílových," říká.

V rámci čtvrtého, v pořadí však třetího kola, čeká pňovické fotbalisty v neděli domácí zápas proti dalšímu nováčkovi soutěže, Olšanům u Prostějova. Ty zatím nasbíraly pouhý bod za remízu s Vícovem a prohru 1:6 v Hněvotíně.

„Žádná speciální příprava na Olšany proběhnout nemůže, protože to mužstvo vůbec neznáme. Připravujeme se tedy stejně, jako na každý jiný zápas. O Haňovicích jsme třeba něco málo věděli, o Moravském Berouně ale vůbec nic. Nacvičujeme si ale standardky, brejkové a obranné situace a uvidíme, co z toho bude," vysvětluje situaci.

Jeden z nejzajímavějších mačů však pro nováčky nejnižší krajské soutěže nastane v neděli 15. října, kdy se vydají k zápasu do Kožušan. Ty mají ve svém kádru hvězdy, jakými jsou bývalý reprezentant David Rozehnal, bývalý vynikající gólman Zdeněk Zlámal, který v minulých sezonách exceloval v útoku a v bráně pak taktéž bývalý gólman Sigmy Martin Blaha.

„Za takovou konfrontaci jsem jedině rád. Dále jsem pak byl celkem zklamán, že ze třetího místa postoupily Hodolany. Na ně jsem se hodně těšil. Když jsem ještě trénoval Červenku, musel se na ně těšit snad každý. Vždycky tam přišlo obrovské množství fanoušků a kulisa byla neopakovatelná," uzavřel Karel Gál.