První půli začali aktivněji hosté a už ve 4. minutě se mohli radovat z gólu Miroslava Rýznara. Hned v další minutě skóroval Miroslav Knápek a Olešnice vedla 2:0.

„Začali jsme tak, jak jsme chtěli. Rychle, po zemi, po křídle – protože jsme tušili že nám to tam nepůjde vrchem přes Davida (Rozehnala). A přesně tak, po křídlech, jsme dali ty góly,“ zhodnotil začátek utkání trenér hostů Ladislav Gallo.

Potom se hra vyrovnala. Domácí se častěji dostávali do akcí. Ve 40. minutě se dočkali snížení na 1:2 po střele Martina Thomase.

„V obraně jsme měli hodně práce, bylo znát že hrajeme proti prvnímu, i co se vstřelených gólů týče. Věděli jsme, že to bude těžký zápas a myslím si, že až na ten výsledek jsme předvedli konkurenceschopný výkon,“ řekl po utkání hrající trenér domácích David Rozehnal.

Vyberte gól kola
Vyberte GÓL 22. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru

V druhém poločase bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách. Zvrat nastal v 63. minutě, kdy byl vyloučen domácí Tomáš Řehák. Hráči Olešnice stále více tlačili a v 80. minutě se jim podařilo přesilovky využít, když úspěšně zakončil Filip Sasák. V 87. potom upravil skóre na konečných 1:4 Roman Puchr.

„Druhou půli jsme se snažili vyrovnat, Olešnice to věděla, hrála jednoduše, hezky si to dávali. Potom nám rozhodčí vyloučila hráče a bylo to vabank,“ zhodnotil druhý poločas David Rozehnal.

„Já jsem hrozně rád za ty tři body, protože si myslím, že v Kožušanech se vyhrávat nebude. Mají ve hře řád, je vidět že tam někdo v mužstvu zapracoval a vědí, co chtějí hrát,“ pochválil soupeře trenér Olešnice Gallo.

David Rozehnal
David Rozehnal: Věřím, že se vrátí stará dobrá Sigma

Sokol Kožušany – 1. FC Olešnice u Bouzova 1:4 (1:2)

Branky: 40. Thomas - 4. Rýznar, 5. Knápek, 80. Sasák, 87. Puchr. Rozhodčí: Čampišová – Valouch, Smékal. ŽK: Sladký – Zapletal, Komárek, Kolomazník, Kováč, Semian. ČK: 63. Řehák (K.) Diváci: 120.

Kožušany: Očenášek – Sladký (85. Vyvážil), Stuchlík, Guskovič, Boháček, Sedláček, Soušek, M. Rozehnal, D. Rozehnal, Řehák, Thomas (68. Bezuhlyj). Trenér: David Rozehnal.

Olešnice: Snášel – Zapletal, Komárek (30. Sasák), Ohrablo, Knápek, Kolomazník, Novák, Rýznar, Puchr, Kováč, Semian (72. Zapletal). Trenér: Ladislav Gallo.

RADEK HLOCH