Olešnice už dvakrát za sebou vyhrála Hanácký pohár, kde pravidelně štědře dotovaný tým prohání soupeře z vyšších soutěží, a zajistila si tak účast v předkole MOL Cupu. Loni vypadla na penalty se Šumperkem, ale letos už se jí povedlo dalšího favorita zaskočit.

„Je to velký úspěch, další korálek na tu naši šňůrku, kterou tady máme za těch asi pět let. Moc si cením toho, že jsme porazili divizního soupeře,“ uvedl trenér domácího výběru Ladislav Gallo.

„Kádr ještě nemáme zcela kompletní, několik dalších hráčů nám chybělo. Zato domácí mají tým posílený a určitě kvalitou přesahují I. A třídu. Když jsme ve druhém poločase prostřídali, tak se hra hodně vyrovnala. Určitě jsme chtěli postoupit, nepřistoupili jsme k zápasu vlažně, ale nevyšlo to,“ litoval trenér divizního favorita Rostislav Sobek.

Jiří Zbořil
Dostal jsem nový impuls, ještě nepatřím do starého železa, věří Zbořil

„Někdo si možná mohl myslet, že s našimi posilami bychom i takového soupeře mohli přejet, ale je to nesmysl,“ řekl jeho protějšek Gallo, jenž v má nově mužstvu například Marka Šichora či Milana Machalického, což jsou hráči s prvoligovými zkušenostmi. „Nové Sady byly hodně silný soupeř. Hlavně v prvním poločase byly lepší,“ doplnil.

Právě nevyužité příležitosti z prvního dějství nakonec hosty mrzely. A věděl to i jejich kouč.

„Prohráli jsme postup hlavně v prvním poločase, kdy jsme si vytvořili šance i řadu dalších předfinálních situací, které volaly po gólu. Jenže koncovka byla marná. Tam jsme zápas ztratili, když jsme neotevřeli skóre jako první,“ řekl Sobek.

Po změně stran naopak udeřili domácí ze standardní situace, když se po centru Knápek prosadil střídající Lukáš Malínek.

„Po gólu jsme hru trochu otevřeli a domácí měli další šance. Na počet střeleckých pokusů jsme asi vyhráli, ale gól bychom nejspíš nedali, ani kdybychom hráli další hodinu. Domácí gól dali, tak zaslouženě vyhráli. Měli pak z toho velkou radost,“ dodal Sobek.

„Těšíme se teď na dalšího soupeře a uvidíme, jestli překvapíme znovu. Prvořadý je ale pro nás teď zápas s Náměští. Soupeři nás nemají moc v oblibě, každý se na nás nachystá, takže žádný zápas nebude snadný,“ upozornil Gallo.

1. FC Olešnice u Bouzova – FK Nové Sady 1:0 (0:0)

Branka: 52. Malínek. Rozhodčí: Kolář – Nejezchleb, Julínek.

Olešnice: Snášel – R. Zapletal (46. Malínek), Pospíšil, Machalický, Rýznar – Puchr, Kolomazník, Novák, Pecháček – Šichor (80. Kapl) – Knápek (90. Havlíček). Trenér: Ladislav Gallo.

Nové Sady: Zbořil – Krátký, Škoda, J. Smrček, M. Smrček – Pošusta, Novotný (46. Filípek), Baďura, Žďánský, Šuba – Drábek (75. Nguyen). Trenér: Rostislav Sobek.