Dominance. Tak by se dala nazvat jízda Olešnice v uplynulém ročníku. Zaslouženě oslavila vytoužený postup do krajského přeboru a nyní chystá zajímavé posily, aby v páté nejvyšší hrála co nejvýš.

Jedno jméno už je jisté. Z divizní Břidličné přichází Jan Tögel, který si v minulosti vyzkoušel také druhou ligu či MSFL. Dvaatřicetiletý ofenzivní hráč přišel už ve volném přestupu.

A tím to nekončí. Podle informací Deníku by se do týmu měl vrátit po půl roce v Rapotíně obránce Adam Vlk.

To hlavní jméno ještě není oficiální, ovšem už by přestupu nemělo nic bránit. O koho jde? O Aleše Krče. Dlouholetý třetiligový kanonýr nasázel v MSFL přes 150 branek (statistiky nejsou kompletní, pozn. red.).

„Dohoda už by měla být, doufáme, že to dopadne, budeme žádat o přestup,“ potvrdil sekretář Olešnice František Snášel.

„Jako Uničov jsme měli o Aleše zájem, jednali jsme, chtěli jsme, aby zůstal alespoň ještě na podzim. Ale říkal, že čeká potomka, začíná stavět barák a už nechce fotbal upřednostňovat před rodinou. Nestíhal by tak tréninky a vyslovil přání odejít do Olešnice,“ sdělil Deníku faktický šéf SK Uničov Pavel Nezval.

Problémem mohla být profesionální smlouva, kterou měl brzy 34letý forvard v Uničově. „Domluvili jsme se na předčasném ukončení v půlce měsíce a čeká se na dořešení přestupu. S Olešnicí jsme domluveni,“ doplnil Nezval, který o přestupu Krče jednal s Bohuslavem Charvátem. Ten sice ve vedení 1. FC Olešnice nefiguruje. Nicméně fotbalová veřejnost ví, že je sponzorem klubu. Zajímavé to je však v tom, že se stal novým předsedou Zábřehu, který se v krajském přeboru s Olešnicí bude utkávat.

Olešnice jako nováček nemá i přes hvězdné posílení do útoku žádné přehnané ambice. „Chceme hrát v horní polovině, abychom si sezonu užili a nestrachovali se o sestup. Krajský přebor se letos hodně zkvalitnil a bude to náročná soutěž. Útočné posily jsme přivedli i proto, že Tomáš Indra skrz práci ne vždy mohl,“ řekl Snášel.

Přípravu zahájí Olešnice 9. července a kádr nehlásí žádné odchody. „Zbytek zůstává stejný, stejně tak trenér Alexandr Bokij. Poslední kola nehrál pro zranění Olejník, tak věříme, že se dá dohromady,“ uzavřel František Snášel.