Krajský přebor (Olomouc)

28. kolo:

Jeseník - Bohuňovice 2:1

Branky: 21. Minka, 73. Bříza - 76. Kopecký.

Libor Sláma (trenér Jeseníku): „S Bohuňovicemi jsme odehráli slušný první poločas, kdy jsme lépe kombinovali a vytvořili si i několik příležitostí. A po jedné z nich jsme šli do vedení. V druhém poločase jsme ale hrát přestali a soupeř nás začal přehrávat. Na to jsme ale zareagovali a náš letitý útočník Adam Bříza, který nastoupil po dlouhém zranění ruky, vyhrál po pár minutách pobytu na hřišti souboj se stoperem, udělal blafák gólmanovi a zakončil do prázdné. Za to mu chci ještě jednou pogratulovat. Sice jsme hned nato dostali gól a závěr byl ubojovaný, ale zasloužené vítězství nám zůstalo."

Jaromír Lukášek (trenér Bohuňovic): „V první půli byli domácí jasně lepší, protože dobře kombinovali. V kabině pak proběhla menší bouřka, která našemu výkonu pomohla a v druhém poločase už to bylo o něčem jiném. Bohužel jsme se ale potrestali druhým gólem, při kterém náš stoper nezvládl malou domů. Hned nato jsme sice snížili, ale pak jsme zazdili dvě tutovky. Za druhý poločas bychom si sice remízu zasloužili, celkově ale měli více ze hry domácí. JNa druhou stranu je ale fakt, že jsme hráli v okleštěné sestavě. Měli jsme hodně absencí včetně Honzy Šmirjáka, kterému se narodilo dítě a já bych mu k tomu rád touto cestou pogratuloval. Všichni mu přejeme hodně štěstí a zdraví."

Mohelnice - Dolany 5:2

Branky: 22., 29. a 69. Kuba, 12. Ryba, 57. Cikryt - 20. Outlý, 59. Foukal.

Litovel - Lipová 0:1

Branka: 90+5 Nakládal (z pen.).

Pavel Růžička (trenér Lipové): „Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém jsme byli nakonec šťastnějším týmem. Při poslední standardce zahráli domácí evidentně rukou a rozhodla tak penalta v poslední minutě. Chtěl bych ale podotknout, že před zápasem jsme my i domácí dávali sestavy dohromady na poslední chvíli, proto výkon ani hodnotit nebudu. Kluci to prostě odmakali. Další takovou perličkou je to, že náš brankář Holásek dohrával poslední půlhodinu v útoku a místo něj nastoupil do branky náhradník."

Brodek u Přerova - Lutín 2:1

Branky: 78. Zedek, 87. Buček - 6. Chrást.

Tomáš Martinek (trenér Brodku u Přerova): „Po krutém výprasku ve Šternberku jsme na domácím hřišti přivítali Lutín a na klucích bylo vidět, že to chtějí odčinit. Sice jsme brzy inkasovali ze standardní situace, ale stále jsme se tlačili do útoku a soupeře přehrávali. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že to zvládneme a zápas dokážeme otočit. Soupeře jsme už téměř do ničeho nepustili, vytvořili si stoupající tlak a tím se nám podařilo zápas definitivně otočit. Jsem také nesmírně rád už proto, že se nám podařilo zvládnout poslední zápas této sezony na domácím hřišti."

Pavel Kubíček (trenér Lutína): „Šli jsme poměrně rychle do vedení díky dobře zahranému rohovému kopu a i nadále se zápas vyvíjel dobře v náš prospěch. Zbytečnou nekvalitou jsme pak ale nedokázali mnoho šancí dohrát tak, jak bychom je dohrát měli. V druhé půlce nám navíc začaly docházet síly a domácí začali riskovat. Nakonec jsme ten tlak nevydrželi a po vyrovnání jsme se nechali vyloučit. Nakonec těsně před koncem vzniklaještě penalta za  ruku. Nadšeni tedy pochopitelně nejsme. Musíme se naučit hrát lépe."

Zábřeh - Šternberk 0:2

Branky: 54. Koutek, 71. Odstrčil.

Ivo Lošťák (Trenér Šternberku): „Na tento zápas jsme se chystali znovu velice poctivě, protože se jednalo o jedno z mužstev, které nás na podzim porazilo a my jsme mu to chtěli oplatit. Od prvních minut jsme tak do zápasu nastoupili velice poctivě a i když ve čtvrté minutě neproměnil Tögel penaltu a nedali jsme pak ještě několik dalších vyložených šancí, tak jsme si v kabině řekli, že je to jenom o tom prvním gólu. A od té chvíle, co jsme ho dali, jsme už zápas plně kontrolovali. Je to už naše šestnáctá výhra v řadě a kluci si to strašně užívají. Věřím, že si takhle užijí i ten poslední domácí zápas proti Želatovicím."

Rapotín - Kralice na Hané 2:1

Branky: 6. Drozd, 71. Musílek - 90+2 Baran

Jiří Kohout (trenér Rapotína): „Viděli jsme bojovné utkání, ve kterém nám Kralice nedaly vůbec nic zadarmo. Takhle se prohrát může, protože jejich hráči se vydali na maximum. V první půli jsme byli fotbalovějši a mohli jsme utkání rozhodnout. Úvod druhé půle ale naopak vyšel lépe hostům a kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo v případě proměnění penalty. I snížení na 2:1 přišlo, k jejich smůle, pozdě. Nám vyšlo zařazení Dominika Drozda do sestavy, který byl k neudržení a odměnil se i gólem. Popravdě, sestupu Kralic je mi líto. Z historického hlediska se jedná o nejtradičnější klub krajského přeboru. Dnes si to ovšem neprohráli, dnes bojovali do poslední minuty i za cenu tří zraněných. Jen moc nerozumím stesku pana Kobylika na rozhodčí, kteří jim dnes, dle mého, nijak neublížili."

David Kobylík (trenér Kralic na Hané): „Myslím, že dneska bychom si bod zasloužili. Kluci měli šance a v druhém poločase jsme dokonce neproměnili penaltu a hned poté nastřelili břevno. Je pravda, že domácí byli o kousek lepší a Bohužel se nám nepodařilo vyrovnat a pak jsme dostali, podle mě z ofsajdové situace, gól na 0:2. Potřebovali jsme minumálně dva body pro uchování naděje na záchranu, což se nám nepodařilo. Je ale třeba říci, že sestup se neprohrál teď. I v minulém zápase jsme sice ukázali, že nejsme mužstvo na spadnutí, ale bohužel. Kdybychom některé věci, které se děly za vedení trenéra Trnečky, věděli dříve, byly by Kralice teď jinde. My teď musíme poskládat mužstvo na příští sezonu tak, abyhráče bavilo chodit na tréninky a dokázali se motivovat k co nejlepším výkonům." 

Velké Losiny - Ústí 2:4

Branky: 22. a 25. Navrátil - 62. a 69. Nehyba, 84. Šišlák, 87. Hilbert.

Želatovice - Medlov 2:3

Branky: 39. Bielko, 90+1. Mackovík - 3., 18. a 83. Kasal.


Načítám tabulku ...