Krajský přebor mužů - Olomouc

22. kolo:

Jeseník - Čechovice 5:0

Branky: 9. Cundrla, 39. Bráblík, 43. Bráblík, 55. Planý, 92. Planý.

Libor Sláma (trenér Jeseníku): „Po středečním utkání jsme si promluvili, měl jsem problém s přístupem hráčů a proti Čechovicím se mužstvo semklo a bylo tak namotivované a nachystané, že to byl nejlepší výkon za dobu, co u tohoto týmu jsem. Měli jsme výborný nástup, všude jsme byli rychleji, byli jsme agresivnější. Nepustili jsme Čechovice do vážné šance. Pomohli jsme si dvěma standardkami a vedli jsme rychle 2:0. Ještě do poločasu jsme dali na 3:0. O přestávce jsme si řekli, že musíme pohlídat nástup do druhé půle a výsledkem byl gól na 4:0. V samotném závěru jsme ještě předvedli krásnou exhibiční akci při pátém gólu. Užili jsme si to vítězství a musím hráčům poděkovat. Víme, že nás čekají ještě dva těžké zápasy a tohle je velké vítězství.“

Lukáš Koláček (trenér Čechovic): „Zasloužená výhra domácích, my jsme vůbec nebyli důstojným partnerem na hřišti, tímto bych hodnocení ukončil.“

Želatovice - Brodek u Přerova 1:2

Branky: 61. Matušík - 16. Mlčoch, 31. Omelka.

Jiří Jemelka (trenér Želatovic): „I přes to, že jsme prohráli, musím říct, že tohle byl jeden z těch zápasů, které si člověk pamatuje dlouho. Zápas se prostě musel všem zúčastněným líbit a takhle by mělo vypadat derby! Co se týče naší hry, první část zápasu pro nás nebyla úplně dobrá, šli jsme do tlaku, měli jsme několik standardních situací, ale naopak soupeř se radoval z vedení 2:0 po brejcích, které jsme nezachytily. I když musím říct, že druhému gólů z mého pohledu předcházel faul na našeho hráče. To je asi jediná věc, co bych měl na rozhodčího, protože jinak pískal skvěle a nechal hru plynout. Přeskupili jsme rozestavení, které jsme měli nachystané, jako druhou variantu a do poločasu jsme si vytvořili několik tutových gólových situací, kdy jsme šli sami na brankáře, ale na pro mě hrdinovi tohoto utkání jsme ztroskotali. V poločase jsem kluky povzbuzoval, že není nic ztraceno, ze musíme hrát neustále svoji hru, ale ještě více zvýšit obrátky a daleko větší tlak do vápna. No a druhý poločas už byl opravdu jen o tom, jestli se nám podaří z toho velkého tlaku dát nějakou branku. Vytvořili jsme si velké množství šancí - gólovek, ale ujala se bohužel jen jedna. Hráli jsme skvělý fotbal, přesně takový, kterým se chceme prezentovat, ale nevyšlo to, bohužel. Klukům z Brodku gratuluji k výhře, obdivuji to, že bojovali i přes ztrátu sil až do konce a přeji jim, ať se jim dál daří. My musíme makat dál na našich nedostatcích a chystat se jako tým, na další sezonu.“

David Chuda (trenér Brodku): „Derby v Želatovicích nabídlo divákům velice zajímavou podívanou. Hrálo se ve velmi vysokém tempu nahoru, dolů. Byl jsem velmi mile překvapen úrovní utkání. V prvním poločase jsme sledovali vyrovnanou bitvu, ve které jsme byli lepší v zakončení. Naše chyby v obraně skvěle zlikvidoval Šarman, který byl doslova neprůstřelný. A my tak mohli trestat. Nejprve využil Kudličkův pas Mlčoch, který otevřel skóre. Následně centr P. Bundila uklidil do brány Omelka a my tak vedli o poločase 2:0. Na hráčích jsem již viděl velkou únavu z předešlého programu a věděl jsem, že nás druhý poločas čeká peklo. A taky čekalo. Domácí ve druhé půli předvedli fantastický fotbal a přehrávali nás. My však utkání měli rozhodnout daleko dříve. Šance Chytila a Drobného volaly po brance. Na druhé straně nás hodně zlobil P. Němec. Na 1:2 snižoval výborně hrající Matušík a drama bylo na světě. Když už byl Šarman v poslední minutě překonán Matušíkem, pomohla nám tyč. Následně na druhé straně postupovali sami na bránu Mlčoch a Kudlička, ani tato šance však gólem neskončila, a tak jsme srdcem ubojovali vítězství 1:2. Této výhry si nesmírně vážím, drtí nás zranění. Kádr máme momentálně tak úzký, že na hřiště musí i trenér. Kluci mají za sebou tři náročná utkání v sedmi dnech a na některých už to bylo opravdu vidět. Hráči si dnes sáhli na dno. Zápasu by zřejmě slušela remíza, protože domácí zejména ve druhém poločase prokázali kvalitu a přehrávali nás. O to více si cením našeho vítězství. Zvládli jsme tak derby doma i venku, body jsou doma a to se počítá. Pokud by Želatovice takhle hrály každý týden, tak jsem přesvědčen, že by v tabulce byly daleko výše. Tímto klukům přeji, ať se jim v závěru sezony daří. Děkuji všem, kteří náš přijeli podpořit. Nyní nás čeká lídr tabulky a zřejmě nejlepší tým soutěže - Jeseník.“

Kostelec - Dolany 4:3

Branky: 40. Preisler, 45. Preisler, 65. Chytil, 83. Preisler - 57. Kaluža, 66. Pírek, 92. Koiš.

Lubomír Keluc (trenér Kostelce): „Pochválil bych Dolany, které hrály výborně. Do 30. minuty měly vést 3:0, ale neproměnily žádnou šanci, nastřelily břevno. Potom udělaly hrubou chybu, kopali jsme penaltu, kterou jsme střelou doprostřed neproměnili. Po dvou individuálních chybách jsme vedli 2:0. Hrajeme ale špatně, nedaří se nám. Ve druhé půli jsme nedali gól do prázdné brány, pak už by se asi utkání dohrávalo. Potom přišel festival extrémně hrubých chyb. Je to už na silvestrovský pořad z naší strany. Výkon ve druhé půli navázal na tu první, takže byl velice špatný. Dolany si tady nezasloužily prohrát. Měly bodovat, bohužel neproměnily své šance, tak jsme získali nezaslouženě tři body. Je krásné, že jsme vstřelili čtyři branky, ale soupeř nám je připravil.“

Vojtěch Pospíšil (trenér Dolan): „Viděl jsem to spíše ze hřiště než z lavičky, tak nevím, jestli budu úplně objektivní. Neodehráli jsme špatné utkání, ale opět jsme udělali hloupé chyby v obraně. Nejprve jsme dali břevno a zatlačili domácí. Byl to pěkný fotbal nahoru, dolů. Potom jsme ale udělali chybu, že jsme nechali volného chlapa ve vápně, po další chybě měli domácí penaltu, kterou Urbášek chytil, ale následně jsme nevyřešili dlouhý nákop, který náš hráč úplně minul a poločas tak byl 0:2. O poločase jsme se vyhecovali, makali. Podařilo se nám snížit z rohu. Soupeř nám ale vždycky po snížení odskočil. Přišlo mi, že domácí do čeho kopli, to byl gól. V závěru jsme to ještě zdramatizovali, když domácí gólman podběhl míč, ale na víc už nezbyl čas. Byl to jeden z lepších výkonů na jaře, ale vždycky nabídneme soupeři šance. Herně jsme horší nebyli a kdybychom nedělali chyby, tak jsme si bod mohli odvést.“

Litovel - V. Losiny 0:3

Branky: 5. Jankovič, 85. Jankovič, 86. Jankovič.

Ladislav Gallo (trenér Litovle): „Takový náš klasický zápas, kdy uděláme na začátku chybu a pak se snažíme s tím něco udělat. Hrálo se vyrovnané utkání, ale ze standardek jsme si nevytvořili vůbec nic. To nás ještě Marek Kamisch dvakrát podržel, když měly Losiny brejk, jinak jsme mohli jít do kabiny s větším mankem. Do druhé půle jsme nastoupili dobře, měli jsme mírnou územní převahu. I když tam nebyly šance, tak jsme začali být aktivní, což ale utnul nedůraz ve středu hřiště, z čehož nakopli balón, naše obrana to nezachytila a Martin Jindra soupeře chytil rukama a museli jsme do deseti. Paradoxně jsme v deseti najednou bojovali, chtěli se rvát o výsledek. Vypadalo to, že bychom mohli vyrovnat. Chtěli jsme to zvrátit, přeskupili jsme formaci, hráli jsme na tři vzadu a Losiny nás v závěru vytrestaly dvěma brankami. Do dalšího zápasu jsme přišli o klíčového hráče, tak uvidíme, v jaké sestavě se sejdeme k dalšímu utkání. Budeme ale bojovat.“

Rapotín - Zábřeh 2:1

Branky: 36. z pen. Ševčík, 71. Kocourek - 51. Smékal.

Fotbalisté Rapotína (žluté dresy) vyhráli potřetí v řadě.
Neuznaný gól a přísná penalta. Rapotín slaví třetí výhru v řadě, zdolal Zábřeh

Bohuňovice - Mohelnice 1:3

Branky: 90+3. Fencl - 28. Srdýnko, 40. Fišara, 85. Kuba.

Zbyněk Krejčí (trenér Bohuňovic): „Tentokrát to není pozitivní hodnocení. Mohelnice si za tím šla daleko více než my. Bojovala, jezdila, my jsme jim nabídli dva góly po našich chybách. Nejprve náš obránce odkopával míč, trefil dalšího, od kterého se to odrazilo k soupeři na malé vápno a ten to uklidil. Při druhém tam míč propadl, když náš hráč uklouzl. My jsme se s tím snažili něco udělat, ale naopak Mohelnice měla z brejků šance, dala třetí gól a my jsme už jen v závěru korigovali.“

Konice - Medlov 1:1

Branky: 35. Pospíšil - 59. Mikuta.

Petr Ullmann (trenér Konice): „Velice kvalitní fotbalový soupeř. Medlov dlouhodobě patří ke špičce krajského přeboru. My jsme nezachytili začátek, Medlov byl lepší, měl tam dobré náběhové situace v rychlosti. Měli tam dobrého útočníka Michalika a i jeho podpora dalších hráčů byla dobrá. Měli jsme štěstí, že jsme nedostali gól. Z ojedinělé šance jsme se prosadili, Pospíšil to zavřel na zadní tyči. Byli jsme rádi, že jsme to udrželi do poločase. Museli jsme třikrát vynuceně střídat, což do mančaftu zasáhne. Ve druhé půli nás Medlov vyloženě přehrál, musím vyzdvihnout výkon brankáře Vévody, který minimálně tři stoprocentní šance chytil. Nájezdy byly výborně sehrané, těžko se to našim stoperům bránilo a my jsme měli štěstí. Soupeř zaslouženě vyrovnal. Bod beru, myslím, že bude mít hodnotu.“

Zdeněk Bartoněk (hráč Medlova): „V utkání s Konicí se nám herně úplně nedařilo. Prvních dvacet minut jsme sice měli optickou převahu, ale nebylo to ono. Řekl bych, že to i trochu postrádalo náboj. Naopak soupeř proměnil jednu ze svých akcí ve vedoucí branku. O poločase jsme si v kabině něco vyříkali a do druhého poločasu vstoupili bojovněji. Herně to sice pořád nebylo ono, ale zvýšená bojovnost nám alespoň pomáhala dostávat se do šancí. Jednu z nich dokázal proměnit ve vyrovnání střídající Tomáš Mikuta. Další větší či menší příležitosti jsme už ale nedokázali využít. Utkání tak skončilo remízou, což je ale pro nás málo. Chtěli jsme v Konici zvítězit.“

Lipová - Lutín 4:0

Branky: 29. Šup, 49. z pen. Vyhlídal, 54. Bačovský, 80. Kosek.

Pavel Růžička (trenér Lipové): „S výkonem i výsledkem jsem spokojený. Soupeř byl oslabený o tři hráče základní sestavy. Po prvním gólu to bylo už jen o tom, kdy Dáme druhý a uklidníme se. Podařilo se nám to ve druhém poločase a pak už jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou. Výsledek mohl být i výraznější, vyhráli jsme zaslouženě.“

Petr Mrázek (trenér Lutína): „Soupeř byl lepší, přehrával nás fotbalově i takticky. My jsme sice nastřelili břevno za stavu 0:1, ale to bylo všechno. Zasloužená vysoká porážka. Nemůžu klukům upřít snahu, ale bylo tam spousta chyb, více než v Medlově. Byl to podobný zápas. Těžko se to hodnotí, ale chybí nám někteří hráči ze sestavy. Lipová tam měla pěkné akce, ty sice neproměnila v gól, ale pak využila našich chyb a ztrát. Udělali jsme také zbytečnou penaltu, kdy jsme byli v držení míče.“