I. A třída, skupina B

16. kolo:

1. HFK B - Želatovice B 3:1

Branky: 16. Černík, 28. Derco, 89. Sehnal - 53. Jemelka

Petr Večeř (trenér HFK Olomouc B): „Do jarní části soutěže jsme vstoupili s omlazeným kádrem, když někteří hráči podzimního B-týmu se během zimní přípravy přesunuli do A-týmu, což je ale naprosto v pořádku a mám z toho radost. Z toho důvodu se v utkání objevilo několik dorostenců, kteří svými výkony určitě nezklamali a příležitosti budou dostávat i v dalších zápasech. Do utkání s béčkem Želatovic jsme vstoupili dobře a pomohli jsme si prvním gólem po rohu. Za nedlouho jsme přidali druhý gól po pěkné kombinační akci. Z mého pohledu jsme měli první poločas pod kontrolou, i když hosté hráli z hlubokého a kvalitního bloku a do šancí nás moc nepouštěl. V druhém poločase jsme bohužel polevili, za což nás soupeř brzy potrestal snižující brankou a od toho okamžiku se hrálo naprosto vyrovnané utkání. Několik minut před koncem si hosté vypracovali i gólovou šanci, ale tam nás podržel gólman Kročil. Naopak my jsme na druhé straně přidali třetí gól a bylo rozhodnuto. Soupeře musím pochválit za velmi dobrou organizaci hry a disciplinovaný výkon. Celkově utkání hodnotím pozitivně nejen kvůli tomu, že se vyhrálo, ale i proto, že všichni dorostenci, kteří do utkání zasáhli podali velmi dobrý výkon a můžeme s nimi počítat i v dalších zápasech.“

Chválkovice - Beňov 6:1

Branky: 2. Vyskočil, 23. Pezzotti, 55. Vyskočil, 60. Pezzotti, 63. Pezzotti, 82. Vyskočil - 53. Macháček

Pavel Hošek (trenér FC Beňov): „Do utkání jsme nastoupili v omezeném počtu hráčů a než jsme se stačili rozkoukat, prakticky z prvního útoku jsme dostali vedoucí branku. Jednalo se o první minutu. Chvíli trvalo, než jsme se srovnali, hra se trochu opticky vyrovnala. Poté to byl boj, ale popravdě domácí byli lepší. Ke konci prvního poločasu jsme si vypracovali brankovou příležitost, ale v koncovce jsme selhali. Domácí hned rozehráli míč, který přešel přes naši obrannou linii. Do zakončení se zapojil domácí hráč, který využil ofsajdového postavení a akci zakončil vstřelením druhé branky. Nepomohly protesty, a tak jsme odcházeli do šaten nepříznivého stavu 0:2. Druhá půle začala pro nás dobře, Marek Macháček snížil na 1:2. Domácí střídali. Začali jsme hrát, ale přišla hrubka, po které Chválkovice navýšily vedení. Následně ovládly hru a přidaly další branky až na konečných 6:1. Domácí vyhráli zcela zaslouženě. Co k tomu říct. V omezeném počtu hráčů, lépe řečeno desíti a na střídačce pouze brankář, oblečený jako hráč, k tomu nemám, co bych dodal. Doufám, že příští týden to bude lepší a počty se aspoň trochu navýší.“

Bělkovice-Lašťany – Dub nad Moravou 2:1

Branky: 30. Torres Jimenez, 72. Vinkler – 81. Rychlý

Bělkovice-Lašťany: „Šlo důležité utkání pro oba týmy. Odpovídala tomu i samotná hra - spousta faulů, emocí a nervózních momentů. Do zápasu jsme vstoupili v takřka stejné sestavě jako v generálce, změna byla pouze v útoku, kde nastoupil Michal Sklenář namísto Vojty Patáka. Úvod zápasu nás zastihl v dobré aktivitě, ale první šance na gól měli hosté z Dubu. Filda Pospíšil nás ale dvakrát dobře podržel. Po půlhodině hry jsme šli do vedení. Dan Orlet ze strany odcentroval míč do vápna, který se i se štěstím dostal k naší venezuelské hvězdičce Torresovi a ten zblízka dotlačil míč za záda gólmana. Ve zbytku poločasu se více diskutovalo a narůstaly emoce, do kabin se tedy šlo za stavu 1:0. Nutno podotknout, že blízko vyloučení byl po první žluté kartě právě Luis Torres, ale rozhodčí zavřel obě oči a podruhé netrestal. Do druhé půle vstoupily oba týmy beze změn a Dub přidal na aktivitě. Pokud se nám dařilo v prvním poločase soupeře kombinačně přehrávat, tak v druhé půli nám kombinace vázla. Bojovné utkání z obou stran vrcholilo od 70. minuty. Po střele Torrese se dostal k dorážce Mara Vinkler a zvýšil naše vedení na 2:0. Skóre vydrželo deset minut. Dub se poté dočkal snížení, když se nám nepodařilo odvrátit míč po rohu a jeden z hostujících hráčů zblízka uklidil míč do sítě. V závěrečné desetiminutovce nám ještě jednou zatrnulo, když se ke střele uvnitř naší šestnáctky dostal nejlepší hráč Dubu Hrabal, ale naštěstí pro nás těsně minul. Závěrečný hvizd tak znamenal, že tři důležité body na úvod jara zůstaly doma díky jednogólové výhře.“

Hlubočky – Nové Sady B 2:3

Branky: 45. Ambrož, 61. Nguyen - 6. Kubušek, 19. Šebora, 22. Kubušek

Hlubočky: „Bohužel výsledkově, ani herně se nám první kolo nepovedlo tak, jak bychom si představovali. Naši hráči nejspíše byli myšlenkami ještě jinde a naprosto zaspali začátek zápasu. Trable začali již v 5. minutě. Jeden z hostujících hráčů si spletl sport, v souboji si s Františkem Henklem si pomohl loktem a Frantovi nezbylo nic jiného, než vystřídat a jet si pro šest stehů do nemocnice. Aby toho nebylo málo, tak za necelou minutu jsme po našem autovém vhazování poprvé inkasovali. Hosté si pak vypracovali ještě několik brankový příležitostí a jen díky Patrikovi Axmanovi jsme prohrávali ve 22. minutě pouze 0:3. Kluci z Nových Sadů nejspíše natrénovali jen na třicet minut zápasu, protože pak odpadli. Náš tým přebral iniciativu a začal se tlačit dopředu. Ještě v prvním poločase jsme se dostali do několika dobrých brankových příležitostí, ale podařilo se nám úspěšně zakončit pouze jednu. Ve 45. minutě se z hranice penalty trefil Martin Ambroz. Do šaten se šlo tedy za stavu 1:3.Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat v aktivní hře a skóre otočit. Hosté zalezli k vlastnímu pokutovému území a soustředili se na bránění výsledku. Celá druhá polovina zápasu se více méně dohrávala na polovině Nových Sadů, náš tým se snažil prokombinovat do šance přes zahuštěnou obranu hostů. Pro fanoušky to bylo na koukání nic moc. Navíc začalo pršet a to jim k úsměvu také nepřidalo. Důvod k radosti jsme měli v 61. minutě. Michal Nguyen si pěkně zpracoval přesnou přihrávku Michael Korec a snížil na 2:3. Sady pak začali ještě více kouskovat hru a i když byla zima a trávník byl mokrý, tak hodně polehávali. Snad nikdo z nich nenastydl. Bohužel vyrovnat se nám již nepodařilo. Šance které jsme si vytvořili buď hosté zablokovali a nebo chytil hostující brankař. Největší šanci na srovnání měl Marin Ambrož, který se po přihrávce Tomáše Režného ocitl před prázdnou bránou. Soupeř obětavým zákrokem ale jeho střelu zablokoval. První jarní zápas tak skončil pro nás nepříznivým výsledkem 2:3.“

Miroslav Lojka (trenér Nových Sadů B): „Nastoupili jsme do utkání velice dobře. Dostali jsme se ve 22. minutě do rychlého vedení 3:0 a mohli jsme přidat i další branky. Ještě deset minut jsme vše takticky zvládali, pak se nám to ale zbortilo. Domácí převzali iniciativu, přestali jsme hrát, asi jsme byli spokojeni s výsledkem. Blbý gól do šatny soupeře nastartoval. Čekal jsem, že na nás Hlubočky ve druhé půli vlétnou a zase to bude drama jako minule (remíza 3:3). Soupeř byl jasně lepší, dal kontaktní gól a jen díky skvělému výkonu gólmana Holého jsme zápas dokopali a vyhráli.“

Kralice na Hané - Kovalovice 2:0

Branky: 57. Bošek, 68. Richter

Kovalovice: „První poločas jsme byli aktivnější, v útoku jsme měli převahu a více pokusů ohrozit branku domácích. Obranu Kralic dirigoval na hřišti David Kobylík, bývalý hráč Sigmy Olomouc a současný trenér Kralic. Na podzim u nás koučoval tým z lavičky a my jsme vyhráli 6:1. Letos už Kralice vycházely ze zajištěné obrany a podnikaly brejkové akce. Bohužel jsme naši převahu neproměnili v uklidňující vedení a často hledali složité zakončení. Po poločase v 57. minutě dali domácí důležitou branku. Naši se snažili dát kontaktní branku, ale smůla se lepila na kopačky. David Kobylík ač postavou už připomíná soudek, nenechal si ujít rozehrávání standardních situací, kam dokráčel na místo exekuxe v klidu. Při druhém gólu osvědčil svou kopací techniku a míč v pokutovém území domácí dotlačili do branky. Škoda ztráty důležitých bodů.“ (Zdroj: Facebook/Jaroslav Bělka)

Bělotín – Velká Bystřice 6:1

Branky: 17. Sencovici, 20. Šišlák, 22. Jemelka, 41. z pen. Kovařík, 64. Jemelka, 75. Lhotský – 64. Hornich

Jan Březík, trenér Bělotína: „Měli jsme k soupeři obrovský respekt, mají velkou kvalitu. Hlavnim úkolem bylo pohlidat Hornicha s Mazouchem, kteří nám na podzim dělali velké problémy. Začátek utkání byl nervózní, ale po prvních minutách jsme začali hrát svoji hru a během pěti minut dali tři branky. Celý zápas jsme byli lepším mužstvem a soupeře nepouštěli do šancí. Pochvala pro kluky, jdeme dál."

Lipník nad Bečvou - Slavonín 0:5

Branky: 7. Zelený, 32. Zelený, 66. Leon Carmona, 77. Zelený, 88. Heil

Roman Zavadil, trenér Lipníka nad Bečvou: „Po dlouhé zimní přípravě, která nebyla úplně vydařená, a to hlavně díky hodně slabé tréninkové a zápasové účasti na tréninkových jednotkách a přátelských utkáních, jsme nastoupili do prvního jarního kola proti týmu FK Slavonín. Věděl jsem, že nás bude čekat hodně těžký a houževnatý soupeř, což se taky potvrdilo. Vlastně jsme z celého zápasu pouze nějakých patnáct až dvacet minut byli vyrovnaným soupeřem, nebo bych si troufl říct i lepším týmem, avšak z této územní převahy jsme nedokázali dotáhnout slibné příležitosti do gólové radosti. Což nás provází celou zimní přípravou a bohužel se to i v tomto utkání prokázalo - střelecká neproduktivita. A to jsme v prvním poločase za stavu 0:1 pro hosty kopali pokutový kop a ani ten jsme nedokázali proměnit. Možná průběh zápasu mohl vypadat jinak, ale na možná se nehraje. A když k tomu přidám neochotu podstoupit souboje, nedodržení taktických pokynů a výborně připraveného a silného soupeře, tak z toho vznikla tahle prohra. Soupeři musím sportovně pogratulovat, mají výborně poskládaný tým a určitě seberou body i týmům z vyšších pater tabulky. My se musíme nyní nachystat na těžké následné čtyři kola, kdy nás čekají týmy z první poloviny tabulky. Budeme se snažit urvat co nejvíce bodů a poté doufat, že budeme mít stále šanci se porvat o záchranu v soutěži ve zbývajících kolech."