Olomoucký tým vyhrál nedělní derby okořeněné soubojem o druhé místo v tabulce I. B třídy, skupiny B výsledkem 5:3. Dvakrát se do střelecké listiny zapsal Jan Šuba, který navázal na svoji vítěznou branku ze sobotního utkání v divizi.

„Využil jsem potenciál Šuby, kterého jsem přemluvil a který nám přišel pomoct,“ usmíval se kouč novosadského béčka Miroslav Lojka.

„Nové Sady jsou teď na vítězné vlně, což jsme dokázali potvrdit. Hrálo se o druhé místo, takže jsem rád, že jsme to zvládli. Když jsem minulý rok přebíral mančaft, hrálo se o sestup. Podařilo se nám zachránit a teď jsme se dlouhodobou prací ocitli na druhém místě tabulky. Kluky to baví, uvědomují si, že i v I. B třídě musejí trénovat a udělali velký krok kupředu,“ chválil tým, který v květnu po penaltách dobyl i hřiště vedoucí Olešnice u Bouzova, kouč Miroslav Lojka.

Dvě kola před koncem mají Nové Sady B na třetí Kožušany pětibodový náskok.

DAROVALI JSME JIM TO, VÍ ROZEHNAL

„Byl to těžký a kvalitní soupeř, ale myslím, že jsme mu vítězství darovali našimi chybami. Hlavně v první půli, kdy se soupeř dostal do dvoubrankového vedení. Pak už je těžké v takovém počasí zápas otáčet,“ vyprávěl zklamaný hrající trenér Kožušan David Rozehnal.

Bývalý český reprezentant věděl, že jeho tým na Nových Sadech nepodal optimální výkon.

„Kdybychom předvedli hru, kterou jsme se prezentovali většinu jara, tak bychom tady mohli pomýšlet na vítězství. Klobouk dolů, soupeř potrestal všechny naše chyby a to je v této soutěži nejdůležitější,“ konstatoval.

Také Kožušnay prožívají po záchranářské sezoně vydařený ročník okořeněný bojem o postup. „Je to vizitka našeho zlepšení a toho, že tým šlape dobře. Postup pro nás ale teď není otázkou, která by byla na pořadu dne. Kdyby se nám povedla příští sezona stylem, co předvádíme teď na jaře, tak věřím, že bychom mohli hrát zase na špici,“ vyhlížel David Rozehnal.

FK Nové Sady B – Sokol Kožušany 5:3 (4:2)

Branky: 2. a 68. (pen.) Šuba, 10. Schlimbach, 23. Janeček, 30. Urbánek – 14. a 85. Thomas, 36. D. Rozehnal. Rozhodčí: Kaňok – Konečný, Slota. ŽK: Nguyen, Steklý – Guskovič, M. Rozehnal. Diváci: 70.

Nové Sady B: Šarman - Nguyen, Steklý, Urbánek (72. Kubáček), Šrom (76. Blaha), Frank, Schlimbach (46. Pošusta), Humpal (24. Kutil), Šuba, Janeček (68. Smrček). Trenér: Miroslav Lojka.

Kožušany: Očenášek – Sladký (66. Bezuhlyj), Stuchlík (76. Vyvážil), Guskovič, Sedláček, Soušek, M. Rozehnal, D. Rozehnal, Řehák, Thomas. Trenér: David Rozehnal.