Novosadská rezerva posbírala během podzimu 16 bodů, což stačí na deváté místo vyrovnané tabulky. Tým táhli borci jako kapitán Milan Novotný či nejlepší střelec Jan Šuba. „Hodně překvapil i mladík Pírek a v brance se ke konci skvěle chytil Matěj Marek,“ chválí Miroslav Lojka.

Stoprocentně však s podzimní částí sezony spokojen není. „Je to padesát na padesát. Čekal jsem více bodů. Jenže celý podzim jsme neodehráli v plné sestavě,“ mrzí Lojku, který si užil alespoň triumf 4:2 v bratrovražedném derby se Slavonínem, který vede sourozenec Petr.

„Bylo hodně omluvenek vynucených zraněními, nemocí nebo červenou kartou. Do sestavy se nám ale podařilo zapracovat naše dorostence, kteří předváděli solidní výkony. Tam vidím velký potenciál a budoucnost,“ vyzdvihl Miroslav Lojka.

Ladislav Onofrej
Velká Bystřice bere jedině titul. Onofrej nevyloučil posily a vidí i rezervy

Kde však jeho tým tlačila bota? „Především potřebujeme stabilizovat kádr. Když jsou všichni zdraví, máme silné mužstvo,“ má jasno.

Béčko Nových Sadů by dle něj mělo hrát v horní polovině tabulky. „A potrápit favority soutěže, což jsou Hlubočky, Chválkovice a Velká Bystřice,“ věří kouč.

Je však možné, že tyto ambice bude muset novosadská rezerva naplnit pod jiným lodivodem. Lojka už po posledním zápase ve Velké Bystřici (sympatická prohra 2:4) avizoval, že tým možná opustí.

„Uvidíme, jak vše dopadne. Nedokážu v tuto chvíli odpovědět. Přemýšlím o dalším působení na lavičce B-mužstva a mám ještě nějaký čas na rozmyšlenou,“ uzavřel Miroslav Lojka.

Co se týče kádru, ten je pochopitelně závislý na tom, jak Rostislav Sobek poskládá divizní A-tým pro jarní část sezony. Velké změny se však tradičně nedají očekávat.

„V tuto chvíli o ničem nevím. Nikdo zatím odejít nechce,“ prozradil Sobek Deníku v nedávném rozhovoru s tím, že případné posily by hledal v nižších soutěžích či prostějovském dorostu.

FC Sigma Hodolany - FK Hlubočky
Musíme nabrat fyzičku, hlásí kouč Hodolan. Mrzí ho, že nebavili fanoušky