Kouč Ivo Lošťák se musel vypořádat se třemi absencemi hráčů ze základní sestavy. Neměl k dispozici Kryla, Šubu a Coufala. Navíc před utkáním nevěděl Patrik Hustý, jestli jej zranění pustí do hry.

„Ještě den před zápasem mě to bolelo. Nevěděl jsem, jestli to riskovat. Kvůli absencím jsem ale musel nastoupit a nakonec mě to vůbec nelimitovalo,“ popisoval svůj zdravotní stav.

Sám pak souboj proti Zábřehu rozhodl. Nejprve se k němu v prvním poločase odrazil míč po centru a poslal svůj celek do vedení. Ve druhé půli jej do samostatného úniku vyslal Tögel a Hustý obešel brankáře Tomana a uklidil míč do prázdné branky.

„Paradoxně jsem jej chtěl před gólem střídat, protože se hlásil, že už nemůže,“ oddechl si Ivo Lošťák.

On sám poté hrdinu zápasu vystřídal a naskočil do ostrého zápasu v osmačtyřiceti letech. V té době měl na hřišti domácí tým dva čtyřicátníky.

„Věk se nedá zastavit, ale na lavičce byli jen defenzivní hráči a my jsme museli prostřídat nahoře. Tak jsem tam šel. Měl jsem tam jednu přihrávku a škoda, že to Novosad nedal. Za deset minut se toho zase tolik stihnout nedá,“ hodnotil svůj výkon Lošťák.

Střelec dvou branek trochu zalitoval, že nedosáhl na hattrick.

„Hned od začátku jsme dominovali a pro oko diváka to byl zajímavý zápas. Bylo hodně brankových příležitostí. Škoda, že jsme dokázali proměnit jenom dvě,“ zhodnotil obraz hry Hustý, který podruhé v sezoně dal dvě branky.

„Je úplně jedno, kdo ten gól dá, hlavně že jsme udělali tři body. Hattrick už by se mi taky hodil, ale alespoň nemusím platit do kasy,“ dodal se smíchem.

V příštím kole Šternberk zavítá do Hněvotína a Zábřeh čeká derby s Mohelnicí.

FK Šternberk – Sulko Zábřeh 2:0 (1:0)

Branky: 37. a 73. Hustý. Rozhodčí: Heger – Kylar, Kašpar. ŽK: M. Kuba, Smrček – Švéda. Diváci: 285.
Šternberk: Kopřiva – D. Kuba, M. Kuba, Mudrák, Smrček – Muzikant (90. Knopp), Toman, Tögel, Hustý (80. Lošťák), Zifčák – Petrík (67. Novosad). Trenér: Ivo Lošťák.
Zábřeh: Toman – Ratiborský, Lepka (82. Appl), Laštůvka, Schwab – Kret (76. Navara), Okleštěk, Žák (70. Maistryzsin), Šincl (46. Čulík), Švéda (59. Jedelský) – Hymr. Trenér: Jaroslav Rolínek.

Autor: Michal Muzikant