„Konkrétně já, jelikož jsem i bývalý fotbalista, jsem toho zažil už hodně, ale je fakt, že otočit zápas takovýmto stylem se zase tak často nevidí. Bylo to způsobeno tím, že hosté dali na 3:1 dvanáct minut před koncem a mysleli si, že už vyhráli," popisuje tento bláznivý fotbalový koncert předseda a zároveň i vedoucí náměšťského mužstva Bohumil Ošťádal.

„Míra Fišara pak ale ukázal svou velikost. Dvakrát ho v podstatě nechali skórovat. No a pak tam máme Radima Nepožitka, který hrával i za Sigmu a svou zkušenost využil, znovu ve spolupráci s Fišarou, k rozhodujícímu úderu. Bylo to skvělé, diváci bouřili," dodal.

Fotbalisté Náměšti proti poslednímu celku tabulky dlouho kazili, co jen mohli. Po dvou rychle inkasovaných brankách sice zásluhou Zajíčka snížili, to ale bylo z jejich strany na dlouhou dobu poslední pozitivum.

V 54. minutě uviděl červenou kartu Elsner, poté neproměnili penaltu a v minutě 77. přidal do jejich brány třetí míč Tomáš Vybíral. Chtělo by se říci, že to bylo takové razítko na výhru.

Milan Zemánek
Po pěti letech zase hraje fotbal a dává góly. Hodolanský Zemánek vyhlíží derby

„Dlouho jsme nepodávali optimální výkon. Bylo to dáno i tím, že jsme neodehráli moc přípravných zápasů a hráli jsme teprve podruhé na přírodní trávě. Hřiště navíc bylo dost měkké, což ubíralo velké množství sil," popisoval Ošťádal.

„Dále jsme klukům možná až moc zdůrazňovali důležitost zápasu a oni z toho měli trošku svázané nohy. Spadlo to z nich nejspíš až v okamžiku, kdy dostali gól na 1:3. Paradoxně nám vlastně pomohlo i to vyloučení. My jsme museli přidat a soupeř zase polevil," doplnil ještě.

Je fakt, že takovým stylem ztratit zápas musí na člověku alespoň na chvíli zanechat frustraci. A když ta se pak spojí s běžnými zápasovými emocemi a únavou, nemusí z toho vzniknout zrovna nic hezkého. Závěr zápasu v Náměšti se ale naštěstí nesl v poklidu, bez větších scén.

„My jsme všichni kamarádi. Viděli jsme, že Chomoutovští byli obrovsky zklamaní. Zároveň si ale byli vědomi toho, že se do této situace dostali úplně sami. Vážím si toho, že se všechno odehrálo v rámci fair-play a vzájemného respektu," říká.

Vlastimil Drábek
Mladý podnikatel Drábek válel. Vstřelil dvojitý hattrick za dvojnásobnou pokutu

 V dalším kole čeká náměšťské borce celek, který je na tom v tabulce podobně jako Chomoutov. Celek Libiny dokázal v celém dosavadním průběhu sezony nasbírat pouze o dva body více a nyní zaujímá dvanáctou příčku z celkových čtrnácti.

První vzájemný zápas ale ukázal, že v zápasech těchto dvou soupeřů nemusí být předem zdaleka nic jistého Konečný výsledek totiž zněl 4:1 pro hosty. „Do Libiny jedeme s tím, že chceme jednoznačně vyhrát. Rádi bychom jim to také vrátili za ten domácí zápas na podzim," uzavřel Bohumil Ošťádal.