Lídr krajského přeboru do nedělního utkání nastoupil bez nejlepšího střelce týmu Patrika Kasala, chyběl také jeho bratr a středopolař Jiří Kasal a mimo zůstal také Michal Muzikant. Jejich spoluhráči během první půle dvakrát inkasovali.

Šance Mohelnice:

Zdroj: Michal Muzikant

„Byli jsme od dvacáté minuty bez pohybu, bez chuti, nic nám nevycházelo. Nebyli jsme schopni si vypracovat větší tlak. Nějaké náznaky a zakončení tam byly, ale k ideálu to mělo hodně daleko. Navíc jsme měli problém s bráněním. Byly tam situace, kdy je náš stoper v situaci jeden na dva, jeden na tři. Naštěstí jsme to ustáli. Obě branky jsme soupeři nabídli svojí laxností. První si rozehráváme míč v našem vápně při presinku Mohelnice, druhý gól inkasujeme po chybě na levé straně a následuje nepokrytí hráče na zadní tyči. Z naší strany nepovedený poločas,“ hodnotil trenér Medlova Bruno Nezval.

Fotbalisté Postřelmova porazili v regionálním derby nejtěsnějším rozdílem sousední Zábřeh.
Postřelmov dotahuje dvě posily i gólmana. Mění styl hry, chce být ofenzivnější

Mohelnici tak poslali do vedení Srdýnko a Brulík. „Máme také tři kluky mimo. První poločas byl slušný a stíhali jsme. Už ale na jeho konci jsme ztráceli na fyzičce, protože jsme toho moc nenatrénovali. Medlov nás přehrával v mezihře a byl nebezpečný vepředu,“ přidal se hrající trenér Mohelnice Roman Kuba.

Po změně stran byl lepším týmem Medlov, ale zahazoval šance. Snížení se dočkal až v úplně poslední minutě, kdy proměnil pokutový kop Šimon Michalik.

Penalta Medlova:

Zdroj: Michal Muzikant

„S druhým poločasem už jsem byl spokojenější a doufám, že hráči také. Nastavili laťku tam, kam chceme i když mezery určitě v řešení situací byly. Bylo vidět, že jsme byli kondičně vyspělejší, začaly přicházet šance, dařilo se nám kombinovat. Rozdíl byl z naší strany cítit, obraz hry se otočil. Podařilo se nám však jen snížit až v závěru utkání,“ řekl Nezval.

Medlov vstoupí do jarní části sezony již v sobotu na půdě třetích Želatovic. Nenaladil se však optimálně. Porážka v Mohelnici byla však jedinou v přípravě. „Řešili jsme zdravotní stav hráčů, které jsme chtěli pošetřit před prvním kolem. Každá prohra mrzí, ale tentokrát jsme si za první poločas nezasloužili vyhrát. Za týden nám začíná nová sezóna, věřím, že budeme nachystaní,“ doufá Bruno Nezval.

Regionální derby mezi Sokolem Určicemi a Sokolem Konicí (v oranžovém) mělo jednoznačný vývoj.
Našly Určice kanonýra? Hlásí posily. O záchranu strach nemáme, říká kouč

Mohelnici čeká ve stejný den duel v Rapotíně. „Duel s Medlovem byl dobrou prověrkou. Výsledek nebyl důležitý, soupeř toho dost zahodil, mohlo to skončit všelijak, ale zvládli jsme to,“ uzavřel Roman Kuba.

Šance Medlova:

Zdroj: Michal Muzikant

FK Mohelnice - FK Medlov 2:1 (2:0)

Branky: Srdýnko, Brulík - Michalik z pen.

Mohelnice: Hajtmar - Kubík, Kuba, Knýř, Bača, Kožela, Kotůlek, Nguyen, Srdýnko, Ryba, Brulík. Střídali: Rozman - Masopust, Němec. Trenér: Roman Kuba.

Medlov: Kamisch - Habáň, Bartoněk, Srdýnko - Kuděla, Cikryt, Vrba, Trefil, Skřebský - Mikuta, Michalik. Střídali: Šléška, Toman. Trenér: Bruno Nezval.