Fotbalový klub Medlov sáhl v létě ke změně na trenérském postu. Jaroslava Rolínka nahradil Bruno Nezval, který vedl Troubelice či předtím dorost Uničova. Ten bude mít k dispozici široký kádr.

Už během volných přestupů jej rozšířil brankář Marek Kamisch z Litovle. Naopak do Postřelmova zamířil Jaromír Nesét.

Tím ale změny nekončí. Z týmu odešel také Jakub Michalik, který se vrátil do Paseky. Velkou ztrátou pak může být pro Medlov odchod uničovského záložníka Tomáše Knebla. Ten mění krajský přebor za divizi, kde oblékne dres Šternberka.

„Počítali jsme s tím, že by mohl jít do vyšší soutěže. Chtěli jsme, aby zůstal, ale přejeme mu, aby se prosadil,“ říkal předseda klubu Květoslav Novák.

FC Dolany
Černý kůň soutěže? Dolany hlásí velké posily a útok na top pětku

Medlov ale také posiloval. Testoval hned několik hráčů a většina uspěla. Z Mohelnice dorazil záložník Vojtěch Cikryt, z Libiny pak David Čikl.

Dalšími novými tvářemi v kádru jsou vycházející uničovští dorostenci Šimon Boxan a Jan Tefil, který absolvoval přípravu s třetiligovým celkem a v Uničově by měl nadále trénovat.

„Jsme spokojeni, jak se tým doplnil. Přišli hráči, které jsme my jako vedeni i trenér chtěli. Věříme, že odcházející hráče dokážeme nahradit,“ hodnotil Novák.

Klub ještě zkoušel Filipa Vlčka z HFK Olomouc a Dominika Romance z Uničova, ti ale v kádru nezůstali.

Tým má za sebou výsledkově povedenou přípravu. Poradil si s Postřelmovem (3:2), Olešnicí (2:0) a naposledy s Libinou (10:0). V úvodním duelu čeká Medlov v neděli od 17 hodin nepříjemný soupeř Želatovice, které na jaře ukončily několikazápasovou domácí neporazitelnost Medlova.