Od první minuty držela domácí Jiskra míč a kontrolovala hru. Medlovští jejímu tlaku odolávali přesně třiadvacet minut. Jenže potom zbytečně faulovali před vlastní šestnáctkou a letní posila Rýmařova Pavel Jeřábek prostřelil zeď i brankáře.

O deset minut později se po pěkné akci objevil stejný hráč na malém vápně a v jednoduché pozici se nemýlil.

„Soupeře jsme měli podle papírových předpokladů přehrát, a to se také stalo. Na můj vkus bylo v naší hře ale spousta nepřesností,“ hodnotil domácí trenér Milan Furik.

Účastník krajského přeboru se snažil hrozit z brejkových situací, ale rovněž jej brzdily nepřesnosti. Přesto jedna taková vyšla a domácí samostatný únik Tomáše Mikuty řešili faulem ve vápně. Nařízenou penaltu se štěstím proměnil Jan Šléška.

„Hráli jsme z bloku a při zisku míče jsme jej rychle a zbytečně vraceli soupeři. Chyběl nám klid,“ rozebírali souboj hráči Medlova.
Na krásném rýmařovském pažitu dokonce sahali po vyrovnání, ale Bártova táhlá střela mířila těsně vedle. Místo toho tak domácí sedm minut před koncem rozhodli, když zpoza vápna se nádhernou bombou trefil Jiří Furik.

„Soupeř byl kvalitnější na balonu a zaslouženě vyhrál,“ shodli se hosté.
Příští víkend už oba sobotní soupeři vstoupí do kolotoče mistrovských zápasů. Medlov se představí v sobotu dopoledne v derby na hřišti Mohelnice. Rýmařov v divizi F změří síly ve stejný den na domácím stadionu od 16.30 s Havířovem.

TJ Jiskra Rýmařov – FK Medlov 3:1 (2:0)

Branky: Jeřábek 2, J. Furik – Šléška z pen.

Rýmařov: Baroš – Kučera, Kolísek, K. Kocúr, D. Kocúr – Zifčák, J. Furik, M. Furik, Hleba – Jeřábek, Miškev. Střídali: Pauler, D. Furik, Hradil, Kršek. Trenér: Milan Furik.

Medlov: Zmund – Kux, Srdýnko, Bartoněk, Skřebský – Pospíšil, Šléška, Bárta, Vybíral – Muzikant, Mikuta. Střídal: Klabačka. Trenér: Květoslav Pospíšil.