„Perfektní zážitek,“ rozplýval se trenér Lutína Pavel Zbožínek.

Domácí Medlov v poločase vedl zásluhou Bartoňka. Pak z penalty přidal druhý gól Marek Okrouhlý a zdálo se, že Medlov směřuje za třemi body. Zvlášť, když na snižující gól Tomáše Lose Okrouhlý odpověděl vzápětí další brankou z pokutového kopu.

„V poločase, i když jsme později prohrávali, jsem kluky nabádal, že nic není ztraceno a kontaktní gól může všechno změnit. Nakonec se to povedlo až v nastavení,“ řekl Zbožínek ke gólům Skoumala a Chrásta po devadesáté minutě.

„Ve druhém případě už jsme tam šli i s gólmanem. Když se povedlo vyrovnat byla naprostá euforie,“ usmíval se Zbožínek.

„Pro kluky je to fantastická zkušenost, jedna věc je, když jim vykládáte, že konec zápasu je opravdu až pískne rozhodčí, a druhá věc, když si to sami ověří,“ podotkl bývalý prvoligový fotbalista, který dokonce sám odehrál prvních 25 minut.

V penaltovém rozstřelu už byl Lutín psychicky nahoře. „Mladý Kráčmar dokonce předvedl panenkovskou penaltu. Tam už bylo obrovské sebevědomí. Nikdo nepochyboval, že vyhrajeme,“ řekl Zbožínek. „Celé jsme si to pak krásně užili. Na zpáteční cestě zpíval celý autobus. To také jen tak nezažijete,“ doplnil.

S Lutínem totiž cestovala do Medlova také početná fanouškovská skupina, která se postarala na vesnickém hřišti o rozruch. V jednom okamžiku totiž zahalil hrací plochu kouč ze světlic. Dokonce natolik, že se zápas na chvíli přerušil.

„Ale nebylo to nic zase tak mimořádného. Počkalo se, až se kouř rozptýlí a jelo se dál. Byl jsem překvapený, když jsem u autobusu viděl takový houf. Kluci fandí Sigmě a chystají se na zápas na Spartě. Asi si potřebovali něco nazkoušet,“ pověděl Zbožínek s nadsázkou. „Podpora našeho týmu byla každopádně vynikající a musím za ni všem poděkovat,“ dodal lutínský trenér.

Jeho mužstvo zatím ve čtyřech kolech zaváhalo pouze jednou a momentálně mu ve vyrovnané tabulce patří sedmé místo. Medlov prohrál podruhé, byť jen na penalty, a je osmý.

Medlov – Lutín 3:3 (1:0), na pen.: 4:5

Branky: 72. a 82. (obě z pen.) Okrouhlý, 42. Bartoněk – 79. Los, 90.+3 Skoumal, 90.+5 Chrást. Rozhodčí: Slota – Jurčák, Samek. ŽK: Klos, Srdýnko, J. Kasal, Muzikant – Zbožínek, Schön, Körner, Prucek.

Medlov: Zmund – Vrba (81. Rozsypal), Srdýnko, J. Kasal, Bartoněk, Novák (89. Pospíšil), Okrouhlý, Klabačka (46. Muzikant), P. Kasal (69. Holouš), Klos, Habáň. Trenér: Květoslav Pospíšil.

Lutín: Nejezchleb – Chrást, Navrátil, Los, Brhel, Körner, Skoumal, Schön, Kráčmar, Zbožínek (24- Prucek), Gallik (68. Zlatohlávek). Trenér: Pavel Zbožínek.